Масштабне свято спорту в Луцьку: фото другого дня

260

Перший день серйозних фіналів на чемпіонаті України з легкої атлетики в Луцьку приніс перші серйозні результати і шість нормативів на Олімпійські Ігри.

На чемпіонаті триває відбір до збірної на чемпіонат Європи в Амстердам (початок липня), і, найголовніше, на Олімпійські Ігри в Ріо, – пише XSport.

За правилами відбору до Бразилії точно їдуть спортсмени, які виконали норматив і посіли перше-друге місця на національній першості. Третя путівка залишена на відкуп тренерської ради.

На оновленому стадіоні «Авангард» перша драма розігралася в стрибках у висоту в жінок. На момент старту змагань спортсменок з нормативом 1 м 95 см було три: Оксана Окунєва – вона згодом виграла з кращим результатом сезону в світі (!) 1,97, Ірина Геращенко та Юлія Чумаченко. Але в секторі справжню перемогу здобула чемпіонка Юнацьких Олімпійських Ігор-2014 і фотомодель Юля Левченко. Вона буквально прорвалася на олімпіаду, взявши особистий рекорд, він же норматив на Ігри. Чумаченко фінішувала п’ятою, по спробах програвши Ірині Геращенко – і програвши ліцензію на Ігри.

Ще одне диво (і нехай до кваліфікації в Ріо 2016 ніхто не говорить, що чудес не буває – а там подивимося!) відбулося в стрибках в довжину. Дівчата стрибали, коли дув сильний поривчастий вітер, але вітер допомагав, оскільки дув в спину. Важливо було «домовитися» з вітроміром – і показати залікові результати при «легальному» вітрі не більше 2,0 м / с. Чудо в тому, що потрібні для Олімпійських Ігор залікові результати – а це норматив 6 м 70 см – всі три призерки показали при вітрі «на межі».

Переможниця – Марина Бех – підняла свій особистий рекорд відразу на 15 (!) см, пролетівши на 6 м 93 см. Другою стала Оксана Зубковська, в минулому учасниця Паралімпійських Ігор через проблеми з зором заробила першу в кар’єрі олімпійську ліцензію – вона стрибнула рівно на 6,70, з вітром 1,9 м / с. А третя спортсменка в секторі, Анна Корнута, показала точно такий же результат 6,70, з вітром  2,0 і програла Зубковській в другій найкращій спробі. Тепер під питанням – на відкуп вищезазначений тренерській раді – ліцензія Христини Гришутіної. Чемпіонат вона програла, але норматив у неї є.

Третя яскрава драма – забіг на 400 м у жінок. Тут – норматив 52,20, його до старту чемпіонату виконали Наталія Пигида (її місце в команді в Ріо майже не підлягає сумнівам) і Ольга Земляк. І ось в очній битві за путівку на Ігри Ольга Земляк фінішує третьою – причому перші дві суперниці «розривають» норматив. Ольга Бибик біжить 51,69, Юлія Олішевська – 51,70. Якщо слідувати спортивним принципом, тренерам треба при визначенні третьої учасниці Ігор вибирати між двома найсильнішими спортсменками України останніх чотирьох років, Пигидою та Земляк.

І щоб добити сенсаціями, на стометрівці у жінок третє місце зайняла  Марія Ремень. Бронзовий призер Ігор у Лондоні в естафеті не добігла 12 сотих секунди до нормативу на Ігри (11,32 – це норматив), але отримала шанс реалізувати завдання в Амстердамі на чемпіонаті Європи.Найшвидшиою бігункою України залишається Наталія Погребняк – вона далеко вибігла з нормативу (11,11), срібло  Олесі Повх – 11,30. і все це – при божевільному зустрічному вітрі 2,2 м / с!

У чоловіків першим на стометрівці фінішував Ігор Бодров. Але його 10,55 до олімпійського нормативу 10.16, на жаль, не дотягують.
Чемпіонат продовжиться в суботу та неділю.