Волинь: прокуратура вимагає повернути землі на 14 мільйонів

Володимир-Волинська прокуратура пред’явила позов до Володимир-Волинського агротехнічного коледжу, товариства з обмеженою відповідальністю «Агросвіт-Волинь» з тим, аби ті звільнили належні державі земельні ділянки площею 264 гектари вартістю 14 мільйонів гривень.

Про це повідомляють у прес-службі прокуратури Волині.

У січні цього року між навчальним закладом та ТзОВ «Агросвіт» було укладено договір про надання послуг, пов’язаних з навчальним процесом. Такі ж договори укладалися між цими сторонами щороку, починаючи з 2013.

Коледж, який має в постійному користуванні земельні ділянки в селі Житані, віддав їх (на папері – 144 гектари, а насправді – усі 264) в користування акціонерному товариству задля вирощування пшениці. При цьому учні коледжу мали брати активну участь в цій роботі, здобуваючи практичні професійні знання. Частину вирощеного урожаю ТзОВ «Агросвіт» також зобов’язувалося передати навчальному закладу.

З’ясувалося ж, що насправді жодної участі у сільськогосподарських роботах учні коледжу не беруть, товариство просто вирощує пшеницю на всій площі ділянок, фактично орендуючи землю й при цьому не сплачуючи орендної плати за ділянки, передавати які в оренду навчальний заклад не мав права. Жодних грошових розрахунків, передбачених договором, сторони теж не здійснюють.

Прокуратура наполягає на визнанні договору недійсним та звільненні господарським товариством належних державі земель.