Лучанам пропонують самим ремонтувати аварійні балкони

Елементи балконів, які виходять на центральну вулицю міста і до того ж належать будинку-пам’ятці архітектури, регулярно відвалюються і падають додолу, створюючи на реальну небезпеку перехожих, що прогулюються проспектом Волі.

Мешканці будинку днями побачили на своїх під’їздах оголошення, в якому адміністрація ЖКП №3 пропонує провести ремонт балконів за кошти самих жильців, ‒ йдеться в сюжеті телеканалу Аверс.

На першому поверсі ‒ безліч магазинів і кафе, проблемою переймаються і місцеві підприємці. І вони, і їхні клієнти щодня наражаються на небезпеку від конструкцій, що обвалюються. Дехто навіть готовий заплатити за ремонт балконів, які знаходяться безпосередньо над входом у магазини на другому поверсі.

Однак найбільше проблема зачіпає простих мешканців будинку, яким адміністрація ЖКП в оголошенні, що вивісили днями, пропонує ремонт балконів, однак не за кошти бюджету, а за гроші самих жильців. У будинку живуть здебільшого пенсіонери, які неодноразово зверталися до місцевої влади та ЖКП як щодо благоустрою двору загалом, так і щодо реконструкції балконів зокрема. Зайвих коштів на облаштування фасаду будинку, який є «обличчям» міста, кажуть, немає.

Головний інженер 3-го «жеку» Володимир Михайловський повідомив, як здійснюватиметься оплата, і що за художні балкони він братися не наважиться.

«Ви пишете заяву, ми приходимо, обстежуємо, обговорюємо з вами як зробити, що зробити, кошторис. І тоді ми доводимо до вашого відома, що та робота коштує стільки-то стільки-то. Згідні? ‒ Платите в касу гроші, ну через банк, і ми приступаємо до ремонту. Матеріали ваші і за роботу платите ви. Там оціво такі декоративні підпорки, і воно повалилося, то я його й робить не буду, не буду братися за них», ‒ каже він.