Два роки тому героїчно загинув Рустам Хамраєв

Два роки тому, 17 червня 2014 року, під час бою під Металістом загинув  лучанин Рустам Хамраєв. Він захищав Україну в складі батальйону “Айдар”.

Загинув прикриваючи маневр своїх побратимів. Про це у спогадах пише майор Олександр Гайн.

«Восени 2014 року Рустаму мало виповнитися 39. Без тата лишився 12-річний син Алішер. Батько загиблого героя — узбек, мама — українка. Сам він був громадянином України, щирим патріотом своєї Батьківщини, відважним борцем за справедливість.

Рустам був активним учасником Євромайдану — членом Самооборони Майдану, бійцем 14 сотні «Вільні люди», згодом перейшов у 38 сотню. У лютому під час вуличних заворушень у Києві Рустам стояв на барикадах, ризикуючи життям під снайперськими обстрілами евакуйовував поранених побратимів, врятував двох медсестер, а сам отримав поранення. Не дочекавшись, щоб загоїлися рани, в березні 2014 року знову повернувся на Майдан.

Коли розпочалася збройна агресія на сході України, Рустам став до строю добровольців батальйону «Айдар». Він героїчно загинув 17 червня 2014 року під час бою в селищі Металіст під Луганськом. Під час останньої розмови з батьком Рустам сказав, що не може розмовляти, бо час іти, обіцяв пізніше зателефонувати. Але цього так і не сталося… Коли прийшло повідомлення, що Рустам з’явився в мережі, до нього подзвонила сестра, та з іншого кінця відповів чужий чоловік і повідомив, що боєць загинув.

Передовий загін батальйону, де був Рустам, вступив у бій, щоб визволити з полону групу Надії Савченко та вибити ворога з селища Металіст. Бійці потрапили у засідку. Рустам ще з одним бойовим побратимом залишився прикривати маневр свого підрозділу. Вони стримували наступ противника, але сили були занадто нерівними — українські воїни зі стрілецькою зброєю протистояли добре озброєним бойовикам на бронемашинах.

Солдат Рустам Хамраєв до останнього прикривав бійців, надав можливість перегрупуватися і забезпечив їх відхід у безпечне місце. Він врятував загін ціною свого життя. Рустам був розстріляний з крупнокаліберного кулемета. Чоловік помер миттєво.

Він залишився вірним Військовій присязі. У своєму записнику боєць перед героїчною загибеллю написав: «Отримав автомат АКС-74, 4 магазини». І трохи нижче: «Стояти на смерть! Україна понад усе!!!». Він дотримав слова…».

Сьогодні, 17 червня 2016 року, на вулиці Кравчука, на стіні будинку №7 відкриють меморіальну дошку Герою. Захід розпочнеться о 12:00.

 

11011438_905716642824175_55360358069081589_n