На Волині облаштують рекрутингові центри

На Волині поки не виконали плану по контрактниках, тому збираються облаштувати рекрутингові центри.

У розширеному форматі – за участі не лише голів райдержадміністрацій, міських голів та військових комісарів, а й керівників окремих структурних підрозділів облдержадміністрації, керівництва територіальних органів міністерств та центральних органів влади – відбулося 17 червня засідання ради оборони області, – повідомили у відділі інформаційної політики облдержадміністрації.

Традиційно головна тема для обговорення – укомплектування українського війська контрактниками та строковиками. Волинь за рівнем виконання стратегічного державного завдання – не в лідерах.

Перш ніж почати детально обговорювати, що зроблено, а що ще слід зробити, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик коротко довів присутнім позицію керівництва держави:

“Керівництво Генштабу звернулося до Президента з проханням оголосити про демобілізацію 5-ї хвилі мобілізації. Тож чимало хлопців повернеться, близько 17 тисяч. Контрактників у військо має прийти 14 тисяч. Сьогодні ж рівень забезпечення – 8 тисяч. І це – головне питання, бо не забезпечимо обороноздатність країні, то всі ніші питання втратять актуальність автоматично. Ворог зосередив на кордон ударний кулак. Проти нас – вишколена та добре озброєна 50-тисячна армія за межею кордону. Ще 35 тисяч – безпосередньо на сході. Тож не можемо допустити, аби військові частини були неукомплектовані”.

Віднині волиняни, виконуючи завдання держави в царині зміцнення обороноздатності, працюватимуть в посиленому режимі. Аби організувати роботу, голова ради оборони області дав низку вказівок. Окрім того, окреслив Володимир Гунчик і ряд завдань. Тож найперше військові комісари на підставі інформації з Міністерства оборони України, Генерального штабу та Адміністрації Президента мають узгодити планові показники, доведені до виконання.

Окрім того, в найкоротші строки й саме в містах облаштують рекрутингові центри чи пункти, аби якомога ширше інформувати населення про необхідність боронити власну державу професійною армією, соціальні гарантії для котрої доволі високі.

Також запропоновано активізувати співпрацю з центрами зайнятості, позаяк військова служба – також робота. Три чому – високооплачувана. У всіх соцзакладах теж працюватимуть в контексті інформування й розташують міні-пункти з рекрутингу. Чергова вказівка Володимира Гунчика – посилити роботу в інформаційному просторі.

Користуючись присутністю військового прокурора на засіданні ради оборони, Володимир Гунчик звернувся і до нього. Традиційно просив максимально прискорити розгляд справ щодо так званих військових «бігунів» й без затягування закривати провадження, якщо не підтверджуються факти скоєння тяжких військових злочинів.

“Рішення про оголошення чи неоголошення сьомої хвилі мобілізації залежить від того, наскільки ефективно виконаємо завдання щодо зміцнення армії військовослужбовцями контрактної форми в червні та липні”, – підсумував голова облдержадміністрації.