У Луцьку стартувало масштабне спортивне дійство

У Луцьку стартував Чемпіонат України з легкої атлетики, в якому беруть участь понад півтисячі спортсменів, з-поміж них визначать спортсменів, які поїдуть в Ріо-де-Жанейро на 31-і літні Олімпійські ігри.

Розпочався чемпіонат у четвер на стадіоні “Авангард” 16 червня і триватиме до 19 червня.

Зранку на стадіоні гаряче. Спортсмени готуються до змагань, розпочалися кваліфікаційні забіги. Для найменших проводять різноманітні змагання та веселощі з казковими героями.

За територією стадіону розташувались фуд-зони — тут ковбаски, бургери, морозиво, круасани, шашлик та пиво. Також продаються різноманітні саморобні вироби — прикраси, сумки, магніти.

На вході у стадіон охочі отримали браслети з номерним кодом. Згодом буде розіграш головного призу — поїздка на двох в Буковель.

До слова, на стадіоні функціонують два монітори для кращого перегляду. Також присутні коментатори, що розповідають про перебіг змагань.
Ведучі на заході Олександр Львовський та Ірина Кудря розпочали святкову програму із привітального слова. Опісля гостей стадіону радував гурт “Пластилін”, а луцька співачка Галина Конах виконала державний гімн України.

Також на відкритті відбувся парад спортсменів з різних областей України, і навіть з АР Крим.

На офіційне відкриття приїхав перший заступник міністра молоді та спорту України, президента ФЛАУ (федерації легкої атлетики України) Ігор Гоцул. Він запевнив присутніх, що найбільша делегація на Олімпійських іграх буде саме легкоатлетична.

Заступник міністра розповів, що рік тому ФЛАУ та фонд Ігоря Палиці “Тільки разом” підписали меморандум про співпрацю. Він задоволений тим, що зробили за рік і має на меті далі працювати із фондом. Пообіцяв, що в майбутньому стадіон може приймати серйозні міжнародні змагання.

“Ми будемо будувати стратегію спорту та національних змагань на досвіді Луцька. Спортсмени потребують таких умов праці”, – додав Гоцул.

Голова обласної ради та засновник фонду “Тільки разом” Ігор Палиця розповів, що не фінансує та не інвестує в стадіон, а робить вклад в здоров’я.

“Фонд не має на балансі нічого. Це все не належить фонду — ні стадіон, ні змагання. Ми тільки маємо моральне право казати, що ми це зробили”, – додав він.

Також Палиця сподівається, що і в районах буде розвиватися спорт. Він наголосив на тому, що за 3 роки зможе зробити бігові доріжки та майданчики в районах.

Посадовець пообіцяв, що в селі Оленине Камінь-Каширського району до 1 вересня наступного року зробить капітальний ремонт за кошти фонду, обласного та районного бюджетів.

Крім того Палиця висловив обурення відношенням керівників деяких шкіл, де зробив дитячі майданчики. Мовляв, вони не доглядають за ними, і в такому випадку в посадовця пропадає бажання працювати з такими людьми.

Поки тривала прес-конференція на стадіоні почалися перші змагання. Спортивне свято оселилося на стадіоні до 19 червня. Щодня з 10:30 до 20:00 тут відбуватимуться змагання з легкоатлетичних дисциплін.