У Луцьку хочуть створити стратегію розвитку міста

У Луцьку громадські активісти та представники місцевої влади обговорили можливість створення стратегії розвитку міста та втілення ідей, запропонованих під час «Форуму розвитку міста».

Дискусія відбулася під час засідання комітету зі стратегічного планування розвитку міста Луцька спільно із ГО «Молодіжна платформа» 16 червня.

Модератором засідання виступи перший заступник міського голови Тарас Яковлев. За його словами, незалежно від напрямку, на якому у майбутньому зупиниться стратегія, головне, щоб вона об’єднала навколо себе якнайбільше лучан.

Тому він закликав усіх до діалогу, аби якомога більше людей брали участь в обговореннях, анкетуваннях та соціальних дослідженнях, щоб виробити дійсно якісну стратегію. Представник асоціації регіонального розвитку Петро Гоцалюк розповів про послідовність та етапи створення стратегії та наголосив на творчості процесу.

Першим етапом є організаційний – збір інформації, далі свот-аналіз – оцінка можливостей та недоліків міста та зовнішніх і внутрішніх загроз. Наступним етапом є анкетування, далі йде ідентифікація проблем та шляхів розвитку. Тоді має відбутися обговорення стратегії із обговоренням громади, щоб усунути недоліки. Підсумковим етапом є внесення змін, аби врахувати усі тенденції сьогодення

Підсумовуючи, Гоцалюк зазначив, що стратегія перш за все має діяти для громади.

 «Стратегія – це угода між громадою, владою та бізнесоом», – наголосив доповідач.

Опісля програмний директор інституту політико-інформаційних технологій Михайло Войтович розповів про те, як виникла ідея створення стратегії.

«Кілька людей, які активно працюють у громадському секторі, вирішили думати про майбутнє», – сказав Войтович.

За його словами, вирішили оцінити ситуацію на майбутнє і саме у цей час дізналися про створення комітету зі стратегічного планування розвитку міста. Тож спільна робота влади та активних громадян може мати гарний ефект для Луцька.

Активісти Захар Ткачук і Юлія Євпак презентували результату «Форуму розвитку міста».

«Ми розуміємо, що ГО не професіонали у написанні стратегій, але ми візьмемо на себе функцію комунікації з громадою», -розпочав Ткачук.

Тому на «Форумі розвитку» міста зібрали і бізнес, і владу, і громаду для відкритого діалогу. Тут  висловили ідеї нових фестивалів і вже восени планують провести «Тато-фест». Наступного місяця планують реалізувати проект про становлення смітників, багато схвальних відгуків отримала ідея хабу у місті. Тому організатори планують провести ще один форум у середині липня, щоб дати можливість для діалогу.

Опісля Юлія Євпак презентувала власне результати форуму. І хоч організатори й не сподівалися на велику кількість учасників, проте на форумі вдалося генерувати багато цікавих ідей. Зокремо, лучани бачать Луцьк фестивальною столицею України та містом інвестицій, мультикультурним центром освіти. У другому блоці думали над тим, що треба змінювати – долучати більшу кількість людей, піар заходів на закордон, брендування міста та збільшення знань лучан про власне місто. Бачать і необхідність у покращенні різних об’єктів інфраструктури.

Серед запропонованих ідей були й дуже цікаві – пішохідні екскурсії по найдовшому у світі житловому будинку, музей міста та навіть гондоли у каналах. Запропонували й багато бізнес-ідей, серед яких всі схвально відгукнулися про інвест-хаб. «Освітяни» запропонували збудувати студентське містечко та студентський хаб тощо.

Наприкінці Євпак додала, що спільними зусиллями вдасться організувати кілька хороших проектів.

Загалом свої думки з приводу ідей висловили представники декількох громадських організацій та просто активні громадяни. Дехто висловив побоювання, чи зможе дійсно громадськість впливати на вартісні ініціативи, щоб їх втілювали правильно. Проте усі заявили про готовність напрацьовувати ідеї  та вести відкритий діалог.