Нововолинські шахтарі голодуватимуть в Києві

Так і не дочекалися виплати хоча б частини заборгованої за чотири місяці зарплати гірники ДП «Шахта №1«Нововолинська» і тому 16 червня приїздять до Києва, аби зранку розпочати голодування під Адміністрацією Президента, – повідомив профспілковий діяч Михайло Волинець.

Посилаючись на голову нововолинської спілки гірників Анатолія Мухомеджанова, посадовець розповів, що у Кабміні чіткої відповіді на запитання, про те, коли шахтарі отримують гроші, не надали. І заявили, що Мінфін повернув підготовлений і переданий йому план фінансування шахти на доопрацювання.

“Шахтарям такі пояснення набридли. Вони не хочуть розбиратися, хто й чому щось наплутав. Гірники бажають і мають право отримати зароблене, щоб придбати продукти харчування і предмети першої необхідності для себе і своїх сімей. А їм пропонують знову невідомо скільки чекати”, – написав Волинець у Facebook.

“Колектив підприємства на зборах вирішив вдатися до акцій протесту. До них, зокрема, належить і голодування кількох шахтарів-добровольців під Адміністрацією Президента у Києві. Зголосилися на цю поїздку члени НПГУ Павло Лазаренко, Ігор Пилюк і Анатолій Мухомеджанов. Свою акцію на Банковій вони розпочнуть завтра зранку. Триватиме вона до тих пір, поки не вирішиться нарешті питання фінансування підприємства, й зокрема виплати зарплат”, – додав він.