Львівське сміття під Луцьком: реакція соцмереж

Другий день поспіль у соціальних мережах не вщухають обговорення та суперечки, які виникли через вивезення львівського сміття на луцький полігон побутових відходів.

Нагадаємо, 14 червня стало відомо, що з Львова до Брище їздять самоскиди зі сміттям. У Львові після трагедії на місцевому сміттєзвалищі вирішили частину сміття розвозити на полігони сусідніх міст. Потрапив у цей перелік і Луцьк.

Після обурення з боку мешканців села Брище, поблизу якого полігон розташований, вивезення сміття припинили. Про це в Facebook написав міський голова Луцька Микола Романюк. Водночас він дорікнув опонентам, що негоже кидати сусідів у складну хвилину.

Суперечка, яка розгорілася під цим дописом градоначальника, і відображає всю палітру дискусій, які відбуваються загалом по соцмережах.

Отож її учасників можна розділити на три умовні групи:

 

Перша група підтримує припинення вивезення сміття.

“Якщо мер міста Львова Андрій Садовий за 10 років обіцяв зробити, але взяв і не зробив, то чому мають страждати сусіди. Вірно зробили Микола Ярославович…”

“а може у Зміїнець те сміття забрати? ви пробували уявити що в Брище живуть живі люди, діти, що пють забруднену воду, що діти хворіють через це?”

“У сусудів біда зі сміттям і водою, Миколо Ярославовичу, триває вже 25 років. І нехай нарешті навчаться працювати, а не піаритися”

 

Друга група вважає, що Луцьк міг би й допомогти львів’янам.

“А потім скидають фотки з львівського вікенду і пишуть, як вони люблять це файне місто”

“Біда вже настала і що тепер закрити вікна, двері, ворота і зробити вигляд, що нас це не обходить? Зараз Садовий крайній,а завтра? Ніде, в жодному місті Украни немає сміттєсмалювальних сучасних заводів. А звалищ понад 6 тисяч. І на місцевому рівні це не вирішити. В Німеччина 7 сміттєсмалювальних заводів. І за 10 років захоронення припинили. Але це приклад державної політики”

“Сумно, у такій ситуації відмовити у допомозі… Так не можна! Друзі пізнаються у біді:( P.S. Наче у європу збирались усі, а як до діла…”

“Я підтримую нашого міського голову у тому, що потрібно допомогти місту Львову і тимчасово приймати сміття. Звичайно, паралельно, і в оперативному порядку, і обов’язково уже на рівні Держави, необхідно розробити план заходів і стратегію із впровадження системи сміттєпереробки починаючи від сортування сміття населенням до повного циклу переробки.”

“Ніхто не знає,чи не станеться так,що Луцьку знадобиться допомога того ж Львова.Обережно з висновками”

 

Третя акцентує на тому, що Луцьку потрібно терміново братися за зведення власного сміттєпереробного заводу.

“Необхідно, нарешті вирішити питання із сміттєпереробним заводом на Волині. До якого часу українці будуть по варварськи відноситися як до своєї землі та екології?”

“Вибачте,але нам на Волині не потрібне повторення ситуації як у сусідів.І було б добре,якби ця проблема стала поштовхом для Вас,як мера міста, розпочати будівництво заводу по переробці сміття”

“Можливо варто просто вирішити пмитання з сміттєпереробним заводом, який не можуть і нехочуть будувати, а не перетворювати село в чергове сміттєзвалище. Залучити інвестора, а не писати про добросусідські відносини”

“Уявімо ситуацію: дві хати повні сміття- в одній загорілось і “добрий”господар каже :”Візьми моє сміття,нехай і в тебе горить”
А постає питання чому в свій час не вирішили питання будівництва сміттєпереробного заводу.Кажуть розміри відкатів не задовольнили. А тепер ситуація на Брищах може бути ідентична Львівській і політика тут ні до чого.Просто на своїй землі треба бути господарями,а не здирниками”

“Побудуйте сміттєпереробні заводи! Я живу в європі, така практика тут дуже давно!”