Луцьк: на Ковельській малюють нове графіті

На стіні Інституту мистецтв Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки малюють графіті.

Про це інформує Район.Луцьк.

Автор нового графіті – вуличний художник та студент цього навчального закладу Андрій Горбаль. Допомагає хлопцю його колега – відомий український стріт-арт художник Андрій Кальков, який вже прикрасив місто трьома шедеврами, зокрема на вулиці Лесі Українки.

Стріт-артом Андрій Горбаль займається вже 6 років. По місту малює в основному на закинутих будівлях (заводи, фабрики, будівництва тощо). Комерційні замовлення робить рідше, адже, на його думку, це занижує рівень художника.

«Роблю їх тільки щоб заробити, а так це не має мистецької цінності. В основному роблю роботи для себе, в місцях, де майже немає людей, працюю в своє задоволення», – розповідає Андрій.

Хлопець захоплюється птахами з 2012 року і називає їх «ядром» своїх робіт. Пташина тематика поглинула художника після перегляду фільму, момент із якого дивом повторився у житті Андрія. З часом від птаха у роботах Андрія залишилася лише голова, до якої він почав додавати кольорові плями, абстрактні елементи та навіть роги.

«Надихаюся для робіт каменями, у мене їх ціла колекція, збираю також кістки тварин. Вже маю близько чотирьох мішків таких кісток, з яких згодом буду робити інсталяцію», – ділиться хлопець.

Що ж до муралу, який має назву «Синтез мистецтва», то він має особливе значення і несе в собі прихований зміст: «На ньому зображені всі види мистецтва, які є в інституті: музичні інструменти, художні інструменти (перо, пензель). Це безпредметна композиція, але з натяком», – каже митець.

Як виявилось, це не просто графіті, а дипломний проект Андрія.

«Цей малюнок – мій дипломний проект. Замість того, щоб малювати полотно, яке припадатиме пилюкою в підвалі, я буду робити фасад, який прикрасить інститут, а перехожі будуть звертати на нього увагу», – розповів художник.

Основним елементом муралу, за словами Андрія Горбаля, є круговорот, який виходить з музичного інструменту, розсилаючи мистецьку енергію на все місто. Саме круговороти є «фішкою» митця Андрія Калькова, який і допомагає створювати малюнок.