Квоти на радіо: як голосували нардепи з Волині

Верховна Рада України зобов’язала радіостанції виділяти частину ефірного часу для пісень українською мовою. З п’яти волинських нардепів – “За” голосували троє.

Загалом за відповідний законопроект на пленарному засіданні 16 червня проголосували 268 нардепів, – пише Громадське.ua.

Зокрема, закон передбачає введення норми, відповідно до якої частка пісень державною мовою має становити не менше від 35% від загального часу звучання пісень, розповсюджуваних протягом доби, а також протягом тимчасових проміжків: з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00.

Також телерадіоорганізації зобов’язані забезпечувати не менше від 60% добового обсягу ведення передач, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, що ведуть радіопередачі) державною мовою.

Разом з тим радіостанції, на яких транслюються музичні твори, серед яких пісні на офіційних мовах Європейського Союзу, становлять не менше 60% від загального обсягу пісень протягом доби, повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 25% від загального обсягу музичних композицій, трансльованих з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00.

За невиконання норми пропонується ввести штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору ліцензії.

Контроль за виконанням радіостанціями цих вимог покладається на Національний комітет з питань телебачення й радіомовлення.

Зауважимо, що навпроти двох волинських нардепів Степана Івахіва і Сергія Мартиняка у стенограмі голосування стоїть позначка “Не голосував”. Кнопку “За” натиснули Ігор Гузь, Ігор Лапін і Юрій Савчук.