Як Палиця вітав медиків: критика реформ, капіталісти та медична гуманітарка

Голова Волинської обласної ради Ігор Палиця розкритикував реформу медичної галузі в Україні та висловив сподівання, що охорона здоров’я “якісно ввійде в Європу”.

16 червня відбулися урочистості з нагоди професійного свята працівників галузі охорони здоров’я, – повідомили у прес-службі Волинської облради.

Напередодні їх привітали представники влади.

Голова обласної ради Ігор Палиця відзначив, що професія медика дуже вагома для нашого суспільства, бо від якісної роботи лікарів залежить сучасне і майбутнє розвитку України та українців. Але при цьому на державному рівні робота медиків оцінюється не достойно, а умови, в яких їм доводиться боротися за здоров’я та життя людей далекі до ідеальних.

“Знаю, що ви працюєте на обладнанні, якому більш як 10-15 років. В таких умовах виробите велику справу, це – по суті подвиг. Ви сьогодні закриваєте очі на реформу, яку вам нав’язують та вимагають скоротити робочі місця, аби  зробити так, як у  Європі. Але при цьому вони забувають, що в Європі профілактика становить  80%, а клінічні випадки – 20%. У нас – все  навпаки. Але я вірю, що в нас з’явиться фінансування і ми якісно ввійдемо в Європу”, – зазначив очільник представницької влади в області.

Разом з тим  Ігор Палиця поділився з медиками планами обласної влади, аби поліпшити ситуацію, в якій перебуває галузь охорони здоров’я. В медичних закладах Європи міняється обладнання  раз у 3-5 років. У волинської влади є наміри завести в область, те від чого європейці відмовляються, але   значно є якіснішим, ніж обладнання, яке сьогодні працює в наших лікарнях. Обласна рада разом з  управлінням охорони здоров’я ОДА  формує перелік того, що потрібно: від фельдшерських сумок до карет швидкої допомоги, оснащених за сучасними стандартами.

“Сподіваюся за кілька місяців нам вдасться щось вирвати в капіталістів з того, що їм не потрібне, але не зайве нам. Щось закупимо, а щось так подарують в якості гуманітарної допомоги”, – міркує Ігор Палиця.

Голова обласної ради подякував усім медикам за роботу та вручив нагороди обласної ради, тим кого визначили трудові колективи закладів охорони здоров’я.

Слова вітань звучали і від заступника голови ОДА Світлани Мишковець.

“Ви наділені великим почуттям милосердя, порядності, чуйності до людей. У ваших руках не просто доля людей, а їхнє життя. Даруйте людям добро і вони віддаватимуть вам частинку свого серця”, – сказала посадовець.

Вона вручала нагороди від виконавчої влади області.