У Луцьку знову заговорили про «ринкову» реформу

Бюджет Луцька недоотримує мільйони гривень за оренду землі під територіями, де розміщуються ринки – Волинська облспоживспілка здає підприємцям площі майже удесятеро дорожче, ніж платить у бюджет міста.

Про це йшлося 15 червня під час засідання тимчасової комісії луцькради з питань впорядкування ринків.

Депутат Ігор Поліщук нагадав, що наступного року завершується термін договору оренди земельної ділянки під Центральним ринком. На його думку, зважаючи на ставлення керівництва спілки до підприємців та недоотримання міським бюджетом значних коштів, оренду продовжувати не варто.

Поліщук розповів, що оренда квадратного метра території вартує облспоживспілці 6, 30 гривні. Натомість підприємці сплачують по 60 гривень. Обсяг торгових площ – близько 17-ти тисяч метрів квадратних. Тож спілка отримує від підприємців близько 12-ти мільйонів гривень на рік, тоді як міський бюджет надходить трохи більше 2, 5 мільйонів.

Поліщук вважає за необхідне обговорити можливість перенесення його в інше місце. Мовляв, вигляд із замку Любарта на ринок аж ніяк не сприяє туристичній привабливості Старого міста.

Водночас Поліщук нагадав, що заступник голови облспоживспілки Володимир Горгут апелював до того, що має платити зарплату 150-ти працівникам та називав інші статті витрат. Натомість депутат додав, що працівники обслуговують усі ринки області, а ринки спілка сплачує лише за прибирання. Витрати на електроенергію та охорону лягають на плечі підприємців.

Окрім того, депутат зауважив, що варто розглянути варіант розірвання договору й по Завокзальному ринку. Та й взагалі, щоб уникнути зловживань та тиску на підприємців, у перспективі можуть створити комунальне підприємство, яке опікуватиметься ринками, яке дозволить збільшення надходження у бюджет.

Також депутати домовилися, що в рамках роботи комісії вони розглянуть діяльність і решти ринків, яких в місті всього 18. Депутат Павло Данильчук вважає, що більшість підприємців там працюють без дозвільної документації.

Зрештою засідання завершилося рішення продовжити роботу комісії наступного тижня, а перерву використати для довивчення питання.

Нагадаємо, рішення про створення тимчасової контрольної комісії, яка вивчить питання ринків, прийняли на сесії 27 квітня.