Обрали керівництво Ради Церков Волині

Керівник обласного об’єднання церков християн віри євангельської п’ятидесятників Михайло Близнюк передав головування у Раді Церков Волині керуючому Луцькою дієцезією Римсько-католицької церкви єпископу Віталію Скомаровському.

Представники різних християнських конфесій Волині зібралися 15 червня на засідання Ради Церков в овальному залі обласної державної адміністрації, аби обговорити проблемні питання та напрацювати шляхи їхнього вирішення, – повідомили у відділі інформаційної політики Волинської ОДА.

“Дозвольте мені, перш за все, подякувати вам за активну позицію, яку займають сьогодні представники всіх конфесій задля збереження єдності нашої держави, забезпечення миру і спокою на території Волинської області, об’єднання зусиль для розквіту, добробуту, створення благодатних умов для життя простих волинян”, – звернувся зі вступним словом до керівників єпархій та обласних об’єднань християнських церков  голова облдержадміністрації Володимир Гунчик.

 

Разом із тим губернатор зазначив, що влада у відповідь теж толерантно ставиться до кожної конфесії. Адже головна мета їхньої діяльності – зорієнтувати волинян на благі діла, добро, відповідальність та доброчесність. Відтак управлінці з розумінням ставляться до тих заходів, які проводять церкви, та за можливості беруть у них участь.

По тому ж усі присутні приступили до вирішення запланованих для розгляду питань. Насамперед обговорили, яким чином церкви долучаться до святкування 25-ї річниці Незалежності України. Висловили безліч пропозицій та зрештою зійшлися на тому, що під час урочистостей у день свята до мешканців області від імені керівників усіх християнських течій області звернеться головуючий на той час у Волинській Раді Церков. Далі ж представники хорів різних храмів, а також Державного академічного Волинського народного хору виконають духовний гімн “Боже, Великий, Єдиний, нам Україну храни”.

Крім цього, аби продемонструвати як церква жила разом із державою упродовж 25 років її незалежності, кожна із конфесій матиме нагоду поділитися власними здобутками у суспільній діяльності. Відповідні матеріали розмістять на виставкових майданчиках.

Проголосувавши ж за внесені під час обговорення заходів із відзначення в області 25-ї річниці Незалежності України пропозиції, члени Волинської Ради Церков перейшли до розгляду наступних питань порядку денного.

Зокрема, Митрополит Луцький і Волинський Михаїл розповів присутнім, що окремі польські депутати знову повертаються до теми визнання ОУН-УПА терористичною організацією. На фоні тих кроків, котрі здійснює Україна задля зближення з країнами Європейського Союзу, це викликає більш, ніж занепокоєння.

На думку Владики, у кожної сторони – своя правда.  Тож за словами Митрополита Луцького і Волинського, якщо ми насправді говоримо про примирення та об’єднання, то маємо пробачати одне одному.

У зв’язку з цим члени Ради Церков вирішили розробити текст звернення до Польського Сейму щодо сприяння примиренню та запобігання розпаленню ворожнечі між двома сусідніми державами.

Ще одне гостре питання, що нещодавно сколихнуло українське суспільство, – проведення Маршу рівності у Києві 12 червня цього року. Відтак члени Волинської Ради Церков на нинішньому засіданні говорили про те, яким чином відстоювати християнські родинні цінності та, власне, пропагувати біблійну модель сім’ї.

Голова Волинського обласного об’єднання Євангельських християн-баптистів Ярослав Троць розповів про фестиваль сім’ї, нещодавно проведений у Луцьку, а також у містах Камінь-Каширський та Рожище. Він вважає, що заходи такого плану слід проводити із залученням усіх конфесій Волині.

Отож, обговоривши всі аспекти проблеми, Волинська Рада Церков зійшлася на тому, що серед ряду заходів із популяризації християнських сімейних цінностей слід запровадити відзначення Дня сім’ї та Дня батька на офіційному рівні. А позаяк засоби масової інформації, на думку членів Ради Церков, недостатньо висвітлюють християнський погляд на модель родини, – вирішили підготувати текст відповідного звернення і до них.