Через ухиляння від військової служби шукають понад 5 тисяч волинян

У Волинській області через ухиляння від служби у війську розшукують більше 5-ти тисяч осіб.

Про це стало відомо 15 червня під час прес-конференції в обласному військовому комісаріаті.

В області у всіх районах працюють комісаріати, зокрема із березня вони запрацювали ще у семи районах. Окрім того, організували мобільні рейдові бригади обласного значення, прийняли програми підтримки родин бійців, які підписують контракт – залежно від рішення місцевого самоврядування, вони отримують допомогу обсягом від 5 до 15 тисяч гривень.

Та незважаючи на усі заходи, зараз на Волині розшукують 5 тисяч осіб за ухиляння від військової служби – вони не з`явилися на пункти призову чи «зникли», коли треба було проходити медичний огляд. За словами голови Волинської облдержадміністрації Володимира Гунчика, частину вже притягнули до адміністративної відповідальності. Так, лише у Ковелі вчора склали адмінпротоколи про стягнення штрафів на 40 тисяч гривень.

Але штрафи не головне, вважає губернатор. Найважливіше, щоб до відповідальності притягнули втікачів та представників місцевого самоврядування, які недостатньо контролюють процес.

Обласний військовий комісар Роман Кулик додав, що Волинська область має призвати 504 бійців, які підуть служити у різні військові підрозділи. Окрім того, до війська очікують набрати 472 контрактники.

«Основне завдання – комплектування військових частин Волинської області та підрозділів спецпризначення», – сказав Кулик.

Він стверджує, що поки Волинська область справляється із завданнями, проте є ймовірність, що план доведеться змінити. Тож зараз проводять організаційні заходи, щоб владнати ці питання.