Волинські чиновники не квапляться звітувати через Інтернет

Волинь належить до переліку регіонів, де владці не надто активно звітують на порталі «Є – data» про використання бюджетних коштів.

Про це розповів керівник проекту «Є – data» Олександр Щелоков, – пише інформаційне агентство Волинські Новини.

Щелоков наголосив, що база порталу «Є – data» повинна назавжди залишитися безплатною, дані повинні щоденно оновлюватися, бути офіційними та мати онлайн-доступ. Портал працює цілодобово, має мобільну версію, щодня здійснюється актуалізація даних. База трансакцій порталу «Є – data» доступна по API.

Наразі зареєстровано 40% службових кабінетів. Проблемою є те, що 40% українських державних бюджетних організацій не мають облікових систем, 30% не мають якісного інтернету і навіть не можуть зайти на портал, аби внести дані. Вони змушені їхати, наприклад, із села в райцентр, з райцентру папери передають в обласний центр, де їх нарешті оцифровують. Змусити людей створювати електронні кабінети, не надавши жодної мотивації, комп’ютерної техніки, складно. 72% необхідних даних перебувають у казначействі, тож, якби в казначействі дозволили просто передати дані (для чого зараз існують бюрократичні перепони), головні бухгалтери не залежали б від облікової системи чи помилок.

Керівник проекту відзначив, що, якщо не враховувати тимчасово окуповані території Донеччини та Луганщини, а також анексований Крим, рівень реєстрації становитиме 58%. Волинь належить до областей, які не надто активно звітують – з показником у 40% зареєстрованих кабінетів. Для порівняння, на Львівщині зареєстрували 52% кабінетів, у Тернопільській області – 56%. Водночас Волинь показує найкращу динаміку у збільшенні кількості зареєстрованих кабінетів за місяць (+12%). Динаміка реєстрації кабінетів позитивна в усіх областях та становить від 1 до 12%.

Нагадаємо, що нещодавно під час однієї з оперативних нарад голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик звертав увагу на іншу проблему, пов’язану з прозорістю витрат бюджетних коштів. Так, з 1 серпня усі державні закупівлі повинні здійснюватися через систему «ProZorro», хоча на Волині за станом на початок червня в ній були зареєстровані лише 40 суб’єктів.

У рамках пілотного проекту на Волині представники порталу «Є – data» дещо змінили цільову аудиторію – якщо раніше навчали керівництво облдержадміністрацій, то цього разу поїхали у села. Після позитивного результату у вигляді збільшення кількості зареєстрованих кабінетів, зробили висновок, що потрібно працювати з людьми на місцях, а не лише з керівництвом адміністрацій. Адміністративний вплив, мовляв, дає ефект, але найкращі результати – тоді, коли доходиш до людини, яка вводить дані.