Ковель – на 9-му місці у рейтингу прозорості місцевих бюджетів

Ковель зайняв 9-те місце у рейтингу прозорості місцевих бюджетів серед 17 міст України.

Про це інформують у громадській організації «Центр правової допомоги».

Сьогодні, 14 червня, в малому залі засідань Ковельської міської ради в рамках проведення Дня депутата, громадська організація «Центр Правової Допомоги» оприлюднила результати оцінювання бюджетної політики та документів Ковельської міської ради.  Перевірку проводили впродовж другої половини 2015 року та в січні 2016 року.

Оцінювання організували разом із партнерами у 17 містах України в рамках громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети» на основі методології Індексу прозорості, участі та доброчесності, який включає 173 критерії і надає можливість комплексно проаналізувати місцеву соціально-економічну і бюджетну політику на всіх стадіях.

Перед презентацією результатів начальник фінансового управління Валентина Романчук розповіла присутнім про особливості формування місцевих бюджетів та про виконання бюджету міста Ковеля за січень-травень 2016 року.

Журналіст Наталія Самчинська представила результати дослідження. Ковель набрав 45,5 балів із 173 можливих, що складає 26,3% від загальної кількості балів і зайняв 9 позицію серед 17 українських міст. Це відповідає «мінімальному рівню» забезпечення бюджетної Прозорості, Участі та Доброчесності, і є дещо нижчим за середньозважений показник в 47,4 балів.

«За загальною тенденцією, яка характерна для Ковеля, є практика надання невичерпної  та неповної інформації про минулу, поточну та прогнозовану на майбутнє бюджетну політику. В порівнянні з іншими містами, що взяли участь в дослідженні, в Ковелі забезпечено досить високий показник залученості громади до бюджетного процесу. Але брак інформування зацікавлених осіб про бюджетний процес все ще обмежує можливості участі у підготовці та прийнятті рішень щодо бюджету», – йдеться у повідомленні.

За критерієм участі Ковель посів 3-є місце рейтингу, забезпечивши виконання 48,8% критеріїв цього розділу. За критерієм ПРОЗОРОСТІ Ковель отримав тільки 19,2. Це середній показник по всій сукупності міст. Рівень доброчесності  за результатами дослідження – 21,4%.

За словами голови «Центру Правової Допомоги» Олени Матвійчук, у Ковелі в разі наявності політичної волі та використання сформованих в рамках Індексу пропозицій, можна значно покращити ситуацію із впровадженням принципів прозорості, участі та доброчесності щодо соціально-економічних та бюджетних документів, які є основою місцевої політики.

«Зрештою впровадження принципів ПУД вигідно і місцевій владі, яка таким чином може краще зрозуміти потреби громадян, налагодити з ними співпрацю та підвищити довіру до прийнятих рішень», – розповіла вона.

За результатами обговорення сформованих рекомендацій, в рамках оцінювання, та з ініціативи Олени Матвійчук створили спільну робочу групу з числа депутатів Ковельської міської ради та представників ВОГО «Центр Правової Допомоги» для напрацювання всіх необхідних документів.