Фірма нардепа не заробила 6 мільйонів на «Шацьких озерах»

Господарський суд Волинської області відмовив у позові ТОВ «Вояві» до Фонду держмайна України про відшкодування підприємству 5,95 мільйона гривень, що були вкладені в капітальний ремонт трьох корпусів санаторію «Шацькі озера».

Підприємство належить народному депутату Ігорю Васюнику (75%) та його дружині Оксані Васюник(25%), – повідомляє ZAXID.NET.

Волинський суд відмовив ТОВ «Вояві» у стягненні коштів з Фонду держмайна. Оскільки не підтримав заяву юристів товариства про те, що держава є правонаступником ПАТ «Волиньтурист», з яким підприємство укладало угоду про оренду санаторію, але яке вже не є власником закладу. В судовому порядку ФДМ повернуло санаторій у власність держави у 2015 році. У випадку, якби суд підтримав позов народного депутата, то відшкодовані кошти були б з державного бюджету.

Згідно з матеріалами справи, ТОВ «Вояві» у липні 2009 року, взяло в оренду значну частину санаторію «Шацькі озера». Орендар добросовісно виконував умови оренди та вчасно платив орендну плату. Він також провів реконструкцію та капітальний ремонт трьох з орендованих корпусів за 5,95 мільйона гривень.

При цьому, договір оренди «Вояві» та «Волиньтурист» підписали на 10 років. За його умовами орендар мав право проводити покращення майна, попередньо погодивши кошторис з орендодавцем і вартість покращення, за згодою сторін, могла бути зарахована у вартість оренди.

В результаті тривалого процесу, у лютому 2013 року ТОВ «Вояві» уклало мирову угоду з «Волиньтурист». Згідно з угодою, акціонерне товариство повинно було відшкодувати фірмі нардепа повну суму вкладену ремонт не пізніше 31 січня 2014 року. Кошти відшкодовані не були, тому тепер підприємство вимагає, їх виплати від Фонду державного майна України.

Чи буде подавати апеляцію народний депутат наразі невідомо.

До речі головою правління ЗАТ «Волиньтурист» є Федір Заяць. Його дружина Руслана Заяць є бізнес-партнером дружини Ігоря Васюника. Разом з Оксаною Васюник Руслана Заяць є власницею ТОВ «Хеппі ейпл», що зареєстроване у Шацьку.