Володимир: через «автоандона» судять активіста

Громадський активіст у Володимирі-Волинському Андрій Кандиба повідомив правоохоронців про порушення правил дорожнього руху та опублікував відповідне відео у соціальній мережі Facebook. За це чоловіка намагаються притягнути до відповідальності.

Про це йшлося під час судове засідання у Володимир-Волинському міському суді 13 червня, – повідомляє прес-служба «Народного контролю».

СБУ хоче притягнути Андрія Кандибу до адміністративної відповідальності за незаконне розповсюдження інформації, що обробляється та зберігається у системі відеоспостереження Володимир-Волинської міської ради. Саму ж систему і встановлював Кандиба, вигравши тендер у рамках програми «Безпечне місто».

Суддя Олександр Лященко зачитав протокол про адміністративне порушення, який був складений працівником СБУ Володимиром Репницьким 1 червня.

Так, у протоколі проаналізовані сторінки Андрія Кандибі у соцмережах, а саме спільноту «АнтиАвтоАндони Володимира-Волинського», на якій 12 березня було опубліковане відео. Його ж розпорядником, за протоколом, є Володимир-Волинська міська рада.

У самому аналізі зазначається, що «встановлена інформація, яка міститься у вищевказаних відео файлах, є результатом запису, здійсненого з використанням атоматизованої системи відеспостереження Володимир-Волинської міської ради та відображає вулицю Луцьку у часові проміжки 3 та 10 березня».

Також у протоколі повідомляють, що міська рада як розпорядник відео не передавала право на розповсюдження інформації.

Натомість Андрій Кандиба спростував ці обвинувачення. За його словами, на час публікації відео 12 березня, система відеонагляду ще не була здана в експлуатацію. Роботи завершили лише 20 квітня. Відтак на той момент Андрій Кандиба був єдиним розпорядником і власником інформації із камер спостереження.

Водночас дозвіл на публікацію відео із зафіксованим правопорушенням у соцмережі активіст отримав у телефонному режимі від начальника сектору патрульної поліції Володимира-Волинського Віктора Рибачика та заступника міського голови Ярослава Матвійчука.

«Я зателефонував до майора поліції Рибачика, що відповідає за реалізацію програми «Безпечне місто 2016-2017», та повідомив йому про факт порушення правил дорожнього руху. У відповідь отримав дозвіл на публікацію відео в соціальній мережі. Від імені міськради пан Матвійчук також дав згоду на це», – розповів активіст «Народного контролю».

Андрій Кандиба наголошує, що протокол складений із грубим порушенням законодавства.

«Суперечливим є той факт, що мене запрошували для ознайомлення зі змістом протоколу 19 травня. А це свідчить про те, що його вже склали. Натомість датою складання протоколу вказано 1 червня», – зауважує активіст.

Також активісти виявили під час огляду сторінок у соцмережі «ВКонтакте», що так званий свідок правопорушення Валерій Гаврилюк є у дружніх стосунках із представницею СБУ Марією Дмирук, яка і відбирала у нього пояснення про розміщення відеозаписів в Інтернеті.

«Тепер зрозуміло, чому серед тисячі учасників спільноти «АнтиАвтоАндони» саме Гаврилюка обрано як свідка», – зазначає Кандиба.

Тож суд вирішив допитати свідка Гаврилюка, була оголошена перерва. Наступне засідання відбудеться 23 червня, початок о 9:30.

Проте активісти, які прийшла підтримати у суд Андрія Кандибу, переконані, що справу завели через його громадську діяльність.

«На мою думку, справа абсолютно сфальсифікована, а протокол – незаконний. Його потрібно негайно скасувати», – переконаний колега Андрія Кандиби по громадській діяльності Тарас Сватко.

Зазначимо, Андрій Кандиба неодноразово публічно виступав проти дій та рішень міської влади. Зокрема, виступив проти будівництва житлового будинку в історичному місті під Валами Городища.