Сонячні батареї, велосипеди та квест: у центрі Луцька вчать енергоощадності

На Театральному майдані відкрили Європейський тиждень сталої енергетики, в межах якого навчають і пропагують енергоощадні технології.

Дійство відбулося 12 червня.

Окрім посадовців з міськради на чолі з мером Миколою Романюком участь у відкритті дійства взяли заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук та керівник відділу програм допомоги “Енергетика, транспорт та навколишнє середовище”  представництва ЄС в Україні  Вальтер Треттон.

Під час відкриття він повідомив, що місто отримає грант обсягом 4 мільйони євро. Опісля вітальних слів посадовців розпочалася виставка енергозберігаючого обладання, запрацювали інформаційні кіоски щодо популяризації енергозбереження, де надають тематичні консультації.

Також у програмі відкриття – велоквест, малюнок на асфальті “Чиста енергія-чисте майбутнє”, майстер-клас з виготовлення сонячного колектора, енергетичний хакатон, художній пленер тощо. Для учнів загальноосвітніх шкіл організували брейн-ринг, екоквест.

На другий день дійства, 13 червня, запланували X міжнародну конференцію Асоціації “Енергоефективні міста України” на тему “Угода мерів: нові горизонти та можливості”. Захід триватиме два дні.

У його рамках обговорюватимуть виклики для провадження енергетичних реформ в Україні, енергетичне та мережеве партнерство для підсилення Угоди мерів, програми та проекти підтримки Угоди мерів 2020-2030, зовнішнє освітлення та термореновація: сучасна практика та перспективи, житловий сектор – ключовий елемент успішного впровадження Угоди мерів, підвищення рівня участі громадянського суспільства в Угоді Мерів.