Волинь: за жорстоке вбивство підліток відсидить 12 років

Ковельський суд дав 12 років позбавлення волі 16-річному вбивці.

Нагадаємо, що трагедія трапилась у липні 2015 року, ‒ пише Kowel.com.ua.

Вбивцею є підліток-циган, який за свою поведінку двічі побував у спецшколі для неповнолітніх, а загиблий – 51-річний Юрій Стасюк. Чоловік пройшов війну в Афганістані, мав трьох дітей, із дружиною розійшовся і залишився жити у селі Мизове Старовижівського району. Один із синів Юрія перебуває в зоні АТО.

«Як встановило слідство, неповнолітній, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, під час спільного розпивання спиртних напоїв із односельчанином, в ході конфлікту, який раптово виник на ґрунті їх особистих неприязних відносин, двічі ударив кулаком в обличчя потерпілого, внаслідок чого той впав спиною на бетоновану підлогу прибудови. Після цього ром господарським молотком, який взяв зі столу, там же у прибудові, умисно завдав численні удари в область голови постраждалого та не менше 36 ударів ножем в шию та грудну клітку», ‒ пише видання.

Аби приховати злочин, підліток сокирою розчленував труп на десять частин, які заховав у поліетиленові пакети та викинув у вигрібну яму туалету.

Наступного дня після того, як знайшли тіло Юрія Стасюка, у селі Мизове трапилася пожежа і згоріли обидва будинки сім’ї убивці.

Неповнолітній обвинувачений заявив про відмову давати показання суду. Однак його винуватість повністю підтверджується показами постраждалої, свідків та сукупністю досліджених судом доказів.

Відповідно до висновку стаціонарної судово-психіатричної експертизи, він не страждає психічним захворюванням, недоумством, тимчасовим або іншим хворобливим розладом психічної діяльності, тобто, усвідомлював значення своїх дій під час скоєння злочину з особливою жорстокістю.

З обвинуваченого також буде стягнуто на користь держави 5 466,72 гривні за проведення експертиз.

Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду Волинської області протягом тридцяти днів з моменту його проголошення.