Володимир: активіста «тягнуть» до суду за публікацію відеопорушення

У Володимирі-Волинському на активіста «Народного контролю» Андрія Кандибу завели справу через оприлюднення із міських камер відеоспостереження про порушення Правил дорожнього руху.

Про це інформують у прес-службі «Народного контролю Волині».

Так, СБУ закидує Андрію Кандибі скоєння дій, що «суперечать заходам з контррозвідувального забезпечення інтересів держави у сфері інформаційної безпеки». Справу на 36 аркушах вже передали до Володимир-Волинського міського суду. Судове засідання відбудеться у понеділок, 13 червня, о 9:00.

Андрій Кандиба розповів, що він, як приватний підприємець, займається встановленням систем відеоспостереження, тож у рамках програми «Безпечне місто» продав Комунальному підприємству «Полігон» систему відеонагляду і на безоплатній умові встановив камери.

«У ході монтажу камера зафіксувала грубе порушення ПДР на залізничному переїзді. Я опублікував це відео у соціальній мережі Фейсбук з метою попередження аварійних ситуацій на дорозі. Після того було ще дві схожі публікації. Все було ніби добре, передав систему на баланс, провів навчання поліції», – повідомив він.

«Активіст зауважив, що неодноразово публічно виступав проти дій та рішень міської влади, зокрема виступив проти будівництва житлового будинку під Валами Городища. Після цього інциденту, під час сесії міської ради мер Володимира-Волинського Петро Саганюк зачитав лист від СБУ, які просили надати інформацію про співпрацю між Андрієм Кандибою та КП «Полігон», – йдеться у повідомленні.

«З того часу я почав отримувати незрозумілі дзвінки від працівників СБУ», – зазначає Кандиба.

7 червня активіст отримав повістку до суду. За його словами, йому не пред’явили суть порушення, тому він попросив перенести розгляд справи, оскільки бачив її вперше.

«Виявляється, що я своїми діями, направленими на наведення порядку на дорогах, дотриманням водіями правил дорожнього руху та попередження аварійності на дорогах, оприлюднивши відео вчинив адміністративне правопорушення, яке нібито суперечить заходам з контррозвідувального забезпечення інтересів держави у сфері інформаційної безпеки», – прокоментував ситуацію Андрій Кандиба.

13419169_981643611931161_3035819204786155423_n