У луцькі дитсадки можуть «не пустити» сільських дітей

У Луцькій міській раді думають над тим, аби відмовляти в реєстрації в дитячих садках та школах мешканцям сіл.

Про це стало відомо під час засідання регіональної платформи з розвитку місцевого самоврядування сьогодні, 10 червня, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Заступник Луцького міського голови Юрій Вербич розповів, що Луцьк був тільки за те, щоб суміжні території приєдналися до міста, міські чиновники написали відповідні листи в прилеглі сільради, але отримали відмову. Лише днями до міськради звернулися 150 осіб з ініціативної групи Прилуцької громади, які бажають приєднатися до міста.

«Щоб місто розвивалося, має бути земля, але, на жаль, вільних ділянок немає. Натомість в садочках Луцька ‒ 900 дітей з прилеглих сіл, 2800 дітей з цих населених пунктів навчаються у луцьких школах, є приміські маршрути, які задовольняють потреби мешканців сіл. Їхня позиція наступна: ми хочемо мати міські блага, користуватися інфраструктурою міста, але ділити землю хочуть самі», ‒ зазначив посадовець.

Тому, каже він, в міській раді вирішили піти на принцип: якщо мешканці приміських сіл хочуть користуватися міськими благами – хай приєднуються. Або створюють власні спроможні громади, де діятимуть садочки і школи, які відповідають вимогам батьків.

«Є позиція міськради, щоб піти на відмову реєстрації в садочках, відмову навчання в школах міста та переглянути деякі маршрути. Це, звичайно, не кінцева позиція, а в думках і планах», ‒ пояснив Юрій Вербич.

Він додав: всі розуміють, що ці позиції порушують чинне законодавство, але в міській раді подумують, яким чином ці речі впровадити, не порушивши законодавство.