На Волині ‒ конфлікт за ритуальний автомобіль

У Рожищенському районі мешканці села Кременець нарікають, що не всі мають можливість скористатися ритуальним автомобілем.

У рожищенській районці опублікували лист мешканки села Людмили Бойчук, яка описує випадок, що стався на похороні її мами. Настоятель Свято-Миколаївської церкви Василь Дендак, нібито відмовився надавати автомобіль, що слугує громаді села на поховальних процесіях. Згодом він все ж надав вантажівку, але попросив доплатити, ‒ йдеться в сюжеті Громадського.Волинь

Кажуть, цей випадок не єдиний у цьому селі. Таке, ніби то, трапляється, якщо помирає людина іншого віросповідання, або якщо ховає небіжчика священик з київського патріархату.

Сільський голова зауважив, що машина належить церковній двадцятці, а отже вони мають право розпоряджатися нею і брати за ці послуги певні кошти. Він також запевнив, що ці гроші йдуть на бензин, зарплату водія і обслуговування вантажівки. І жодна копійка не осідає ні в сільраді, ні в кишені священика.

Сам священик каже, що Бойчуки наговорюють на нього. Єдине, що він сказав водієві, як почув, що машину беруть на похорон, що не знає, хто помер і що до нього ніхто не звертався.

А водій, який відмовився, щоб його ім’я і прізвище публікували, сказав, що люди неправильно зрозуміли одні одних. Однак, саме він виявився крайнім у цій ситуації. Церковна двадцятка прийняла рішення відсторонити його від виконання обов’язків водія похоронної машини.