Муніципалів у Ковелі не буде – стихійних торговців розганятимуть поліцейські

У Ковелі обговорювали питання ліквідації стихійної торгівлі в місті.

Про це інформують у прес-службі Ковельської міськради.

Учора, 9 червня на  засіданні виконкому розглянуто начальник Ковельського відділу  Націполіції Іван Тусь розповів про те, як поліцейські борються зі стихійною торгівлею у місті.

За словами посадовця,  ця проблема особливо загострюється влітку. Мовляв, традиційним місцем збуту сільськогосподарської продукції є Привокзальна площа і люди неохоче йдуть торгувати на ринок, оскільки за десятки років всі звикли торгувати на площі біля вокзалу.

Тусь зауважив,  що правоохоронці не можуть вилучати продукцію, її немає де зберігати. Окрім цього, він наголосив, що у зв’язку з дією електронної системи розподілу протоколів  у суді, неможливо оперативно розглядати справу про вилучення продуктів, мовляв, немає гарантії, що вони не зіпсуються.

Разом з тим, штраф  за це правопорушення є незначним: відповідно до статті 160 КУпАП (торгівля з рук у невстановлених місцях) становить  від 17 до 119 гривень з конфіскацією товару або без неї.

Загалом, з початку року ковельські поліцейські склали 41 протокол на стихійних торговців.

Десяти продавцям Ковельський міськрайонний суд присудив  штраф у розмірі 17 гривень кожному і відповідно вони сплатили судовий збір – по 275 гривень Ще десятьох – звільнили від адміністративної відповідальності, а попередили лише усно.

Тусь запропонував виділити додаткові торгові місця для продажу продуктів на Привокзальному ринку. Також, на його думку, слід активніше пропагувати заборону купівлі товарів у непристосованих для цього місцях.

Очільник ковельськи правоохоронців звернувся до міського голови Олега Кіндера з пропозицією створити муніципальну поліцію, яка б і зайнялась розв’занням цієї проблеми.

За словами Кіндера, питання можна розглянути, однак, практично його вирішити непросто, буцімто для цього потрібні значні кошти, яких на сьогодні у міста немає.

Кіндер переконаний, що місць на ринку – достатньо, вони облаштовані і вартість одного квадратного метра складає 3 гривні, а далі справа – за поліцією.

Також він погодився з пропозицією членів виконкому створити робочу групу, яка б надала пропозиції щодо ліквідації стихійної торгівлі. З цього приводу він дав доручення своєму першому заступнику Михайлу Гетьману та зобов’язав на наступному засіданні виконкому доповісти про   перші напрацювання.