Ковель: депутати поскандалили через слова Кіндера

Засідання комісії Ковельської  міськради з питань депутатської етики, де розглядали питання щодо конфлікту мера Олега Кіндера та депутата Галини Стасюк, пройшло зі скандалом.

Про це повідомляє Проковель.

Комісія розглядала звернення Стасюк стосовно «неприпустимої поведінки міського голови Кіндера О.О.». Мовляв, мер некоректно спілкувався з обраницею громади. За попередньою домовленістю, висновки з цього питання готувала голова комісії Олена Матвійчук.

Вона деякий час говорила про розмежування повноважень міського голови й депутата. І, зрештою, озвучила, що «комісія рекомендує Ковельському міському голові стежити за власними словами і не вживати образливих та некоректних висловлювань в публічних місцях. А депутатам Ковельської міської ради, в тому числі заявникам, розробити і подати на затвердження проект рішення про етику та порядок розгляду заяв, пов’язаних із депутатською діяльністю та дотриманням депутатами норм етики та моралі».

Ці її заключні слова дуже обурили автора звернення. Галина Стасюк навіть запропонувала доповнити проект висновку ще одним пунктом, де вона вимагає від керівника міста публічних вибачень на засіданні сесії та ЗМІ. Але колеги її не підтримали.

У цій справі мав бажання висловитися й присутній голова Громадської ради Микола Печенюк, однак голова комісії йому слова не надала.

Після тривалих дискусій висновок Матвійчук депутати не підтримали.

Після цього Олена Матвійчук заявила, що тимчасово складає з себе повноваження голови комісії з питань етики і братиме участь у розгляді подальших двох питань в особі секретаря. Вона запропонувала обрати нового головуючого. Після цього засідання вів її заступник Андрій Мілінчук.