У Луцьку можуть з’явитися вулиці Любарта і Вітовта

Луцькі вулиці можуть назвати на честь Любарта, Вітовта та Свидригайла.

Про це інформує Район. Луцьк.

На засіданні комісії міської ради у середу, 8 червня, обговорювали петицію лучанина  Василя Козачука. Чоловік запропонував згадати імена визначних князів, які брали участь у розбудові Луцького замку.

«Увіковічити назвою вулиць одних з перших розбудовників міста Любарта та Вітовта, назвавши в їх пам’ять одну з вулиць Князівською чи Литовською, бо поки їх іменами користуються різні комерційні та розважальні структури, які ніякого відношення до них не мають, і історичної пам’яті навіть в своїх будівлях не показують», – пише ініціатор.

Петиція набрала необхідні 300 голосів і пропозицію розглянула комісія з питань впорядкування назв вулиць міста.

Головний художник міста Ярослав Матвіїв запропонував конкретні варіанти вулиць, що в перспективі могли б носити імена литовських князів:

«Від училища і до вул. Плитницької може бути вулиця Любарта, від вул. Данила Галицького і до ринку (продовження Ковельської) – Вітовта, а колишня вул. Молодіжна, що зараз не має назви, може носити ім’я ще одного литовського князя Свидригайла».

Депутат додав, що не має насправді значення, наскільки великими будуть вулички, бо головне, – це увага до цих історичних постатей.

Пропозицію затвердили, але попереду – 2 місяці громадського обговорення. Як зазначила представник «Інституту національної пам’яті» Леся Бондарук, це необхідна процедура, коли йдеться про присвоєння вулицям назв історичних подій або імен історичних персоналій.