Волинський активіст заявив про рейдерське захоплення музею-скансену

Волинський історик та краєзнавець Олександр Середюк заявив, що на Музей історії сільського господарства Волині-скансен організовано рейдерську атаку.

Про це повідомили у волинському осередку «Громадсько-політичного руху Валентина Наливайченка «Справедливість».

Середюк розповів про те, що на останній сесії Волинської обласної ради приймались зміни до регіонального бюджету. І саме це рішення на його думку – стало фатальним.

«Це справжнє рейдерське захоплення. Інакше я не назву. Обласна рада фінансувала нас на 1/3 від загальних потреб. Спочатку давали по 200-300 тисяч. Потім – 460. І цього року теж планувалось. А депутати на останній сесії, приймаючи зміни до бюджету, одним розчерком пера викинули наш музей з бюджету і не передбачили на нього ні копійки. Видно ми не просто не потрібні і наша робота для них нічого не вартує – вочевидь є зацікавлені в тому, аби прибрати до рук такий розвинутий музейний комплекс. Аякже – тут і ставки і музей. Як каже мій товариш – чом не ласий шмат землі у кілька гектарів», – зауважив Олександр Середюк.

Зокрема попередньо планувалось виділити у вигляді дотацій 520 тисяч гривень музею, які покривали б лише витрати на енергоносії і заробітну плату. У першому кварталі надійшло 120 тисяч, проте наразі взагалі не йде мова про якесь фінансування.

Тож, за словами директора музею це може поставити хрест на нормальній діяльності культурного осередку. Мовляв, звісно музей і сам заробляв на екскурсіях та різного роду заходах, однак без тих коштів, які виділялись з бюджету – не вдасться його утримувати на належному рівні, що зрештою може призвести до закриття. Олександр Середюк нарікає, що працівники музею працюють понаднормово, за 1800 гривень зарплатні – власноруч косять траву, доглядають живність та ремонтують старі хатини. І замість необхідних 30 осіб тут працює всього 12.

Варто зауважити, що Олександр Середюк є не лише директором, а й співзасновником Музею історії сільського господарства Волині-скансен. За даними ЄДР, юридичних та фізичних осіб-підприємців це комунальна організація, де також у засновниках фігурує відомий селекціонер Тимофій Янко (5%) і Волинська обласна рада (51%).

За словами директора музею, з огляду на те, що волинська влада відмовляється дотувати утримання музею – необхідно ставити питання про добровільний вихід облради з числа засновників, як це наразі відбувається з комунальними газетами.

«Я б не назвав це «рейдерським захопленням», однак те, що музею «перекривають кисень» – це очевидно. Однозначно його треба зберегти і влада повинна дбати про збереження культурної та історичної спадщини. Звісно, наразі в Україні скрутний час, однак поки настануть кращі часи ми не матимемо що показати своїм дітям та онукам. Не менш цікаво і те, кому це вигідно?.. цілком можливо, що окремі впливові люди у такий спосіб намагаються прибрати скансен собі до рук, адже площа тут велика, та й сам об’єкт з комерційної точки зору є досить привабливим. Тож на мою думку, у цьому слід ретельно розібратися, аби поспіхом не нашукати собі на голову «інвесторів», які зведуть тут чергову сауну. Тим не менше – музей необхідно зберегти», – заявив координатор «Громадсько-політичного руху Валентина Наливайченка «Справедливість» на Волині Олег Колеснік.