Волинь: корпус університету хочуть назвати іменем Героя

Назвати іменем Андрія Снітка спорткомплекс Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки пропонують у Луцькій міській раді. 18-річний юнак з Волині закрив собою гранату в бою, врятувавши побратимів.

Про це йшлося під час засідання комісії Луцької міської ради з питань впорядкування назв вулиць міста сьогодні, 8 червня, ‒ пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Депутат Аркадій Соломатін звернувся до членів комісії з проханням одну з вулиць перейменувати на честь волинського героя Андрія Снітка. Соломатін зауважив, що юнак пішов на фронт в 18 років. В бою сирота накрив собою гранату, врятувавши побратимів. Депутат каже, що на перейменуванні наполягають побратими героя.

Секретар Луцької міської ради Юлія Вусенко зауважила, що у Луцьку не вистачає вулиць, аби перейменувати їх на честь всіх полеглих за Україну на сході лучан. Мовляв, після того, як в пресі з’явилась інформація про перейменування, прийшло багато звернень від родичів загиблих в АТО з проханням перейменувати вулиці на честь воїнів.

«Це люди, якими ми пишаємось. Якщо говоримо про перейменування однієї вулиці, то для нас це буде за честь. Але якщо перейменовувати масово, то вулиць не вистачить», ‒ зазначила Юлія Вусенко та додала, що тітка Снітка, яка його виховувала, розповідала їй, що в Маневичах, звідки він був родом, є вулиця, названа на його честь.

Депутат Павло Данильчук пригадав, що першочергово перейменувати на честь Андрія Снітка хотіли вулицю комуніста Бойка. Проте, та отримала ім’я Євгена Сверстюка.

Тому Данильчук запропонував перейменувати на честь загиблого на війні студента фізкультурного факультету СНУ ім. Лесі Українки спорткомплекс університету, де він тренувався. Або стадіон «Авангард», де Снітко бігав, чи парк, який нині носить назву «Волинь».

«Це краще, ніж називати маленьку вулицю. Краще назвати велику споруду, до якої він мав безпосереднє відношення», ‒ запевнив Данильчук.

Відтак, члени комісії проголосували за те, аби звернутись до керівництва СНУ з пропозицією перейменування спорткомплексу.

Нагадаємо – Андрій «Хома» Снітко – загиблий боєць полку «Азов». 20 серпня 2014 року Андрій разом із своїми друзями потрапили у засідку бойовиків під час зачистки будинку. Коли хлопець побачив гранату, то накрив її своїм тілом. Таким чином «Хома» героїчно врятував життя своїм побратимам.