На острові Світязю розбирають «будинок космонавтів»

На світязькому острові розбирають будинок.

Про це інформує КОРДОН з посиланням на власні джерела.

Так, на острові озера Світязь розбирають будинок, який, за інформацією джерела, є пам’яткою історії. Крім того, зазначили, що матеріали з будинку незаконно перевозить човном на своє подвір’я один із працівників Світязького лісництва.

Думку щодо розбору будинку підтвердив директор Шацького національного природного парку Володимир Захарко, але й водночас заперечив, що хтось з працівників парку особисто причетний до цього. Він запевняє, що будинок й справді знаходиться на балансі ШНПП, проте собівартість його наразі нульова.

Директор парку зазначив, на меті перевезти будинок на хутір Гушовський, там його зібрати і довести до ладу. Адже споруда на острові багато років стоїть пусткою, і відпочивальники влітку відразу ж намагаються потрапити у середину диким способом – б’ють вікна та вибивають двері. Також кожен хоче залишити після себе «сліди» – підписи та розмальовані стіни тому доказ.

Крім того, директор парку запевняє, що цей будинок не є ні архітектурною, ані історичною пам’яткою.

За словами Володимира Захарка, на місці розібраного будинку хочуть зробити музей флори й фауни Шацького національного природного парку. Тому зараз вирішують, як цю ідею втілити в життя та знайти кошти.

Звели цей будинок ще у 1961-му. І мета його, нібито, була «для чаю» радянських чиновників. Так, є факти, що тут, на острові, перебували космонавти – Павло Попович та Юрій Артюхін. Повернувшись із навколоземної орбіти, звідки спостерігали й за Шацькими озерами, обоє відпочивали на озері Пісочне. Пізніше вирушили на острів Світязю.

Світязяни пригадують, що колись з рятувальної станції Світязя під водою провели електрику та телефонний зв’язок. Звичайно, це все виконувалось за вказівки тих самих, хто й звів цей будиночок.

Острів в усі часи приваблював як великих політиків різних часів і народів, так і вчених, митців, літераторів, просто романтиків і закоханих. Була біля будиночка і Юлія Тимошенко. Проте завдяки такій історії до нього є інтерес і зараз: чимало відпочивальників влітку хочуть побувати на острові, щоб побачити відпочивальню радянських вождів.

aa5aebaec149 e53924e1f5e2bdfe84b19953583a5010