Луцькі судді хочуть подружитися з журналістами

Після низки публічних скандалів у Луцькому міськрайонному суді запевнили, що зацікавлені у конструктивній співпраці зі ЗМІ.

Про це повідомляють Відомості.UA.

Голова суду Михайло Квятковський відразу зазначив, що Луцький міськрайонний суд зацікавлений у прозорій та відкритій роботі з місцевими ЗМІ. «Нам нічого приховувати. Кожен з вас може без проблем зайти на сайт суду і подивитись, які справи знаходяться на розгляді, який суддя розглядає», – каже служитель Феміди.

За його словами, справи розподіляє чітко налагоджена та опробована автоматизована система. Тому в жодному випадку суддя не може якимось чином впливати на те, яка справа йому має дістатись.

Луцький міськрайонний суд є найбільшим в області. У ньому щорічно розглядається до 37% від усіх справ та матеріалів, які надійшли на розгляд до судів Волинської області, а це майже 6,5 тисячі справ та матеріалів. Серед них кримінальні, адміністративні, цивільні.

Суддя-спікер Луцького міськрайонного суду Анатолій Пахолюк, який відповідає за комунікації зі ЗМІ, зупинився на питаннях роботи журналістів у залі суду під час розгляду справ. Він детально розповів, коли, у яких ситуаціях можна проводити відео-зйомку, а в яких ні. Що конкретно треба зробити, аби без перешкод потрапити на засідання.

Найбільше журналістів цікавило питання відеозйомки. Намагались також з’ясувати, чому судді не коментують справ. І як здається, отримали досить вичерпні відповіді.

На завершення прес-конференції медійникам показали, як працює суд: приймальню, де люди можуть написати заяву, почитати корисну інформацію, розмішену на стендах, просто відпочити; канцелярію, до приймають, перевіряють і роблять автоматизований розподіл справ, а також кімнату свідка. До речі, в залі засідання встановлені монітори, з допомогою яких ведеться відеотрансляція. Місце підсудного обладнане за сучасними вимогами – замість грат скляні стіни.