Луцьк: в дитсадку, де отруїлися діти, виявили порушення

У луцькому дитсадку №19 виявили порушення санітарних вимог, допущених працівниками харчоблоку.

Факти зафіксувала державна установа «Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України» під час розслідування отруєння дітей, ‒ повідомляють у Луцькій міській раді.

Нагадаємо, згідно з розпорядженням міського голови від 30 травня № 287 припинено роботу дошкільного навчального закладу №19 до 3 червня у зв’язку зі спалахом гострої кишкової інфекції.

Комісія управління освіти провела перевірку дотримань санітарних вимог на харчоблоці та в закладі, обстежила працівників закладу та дітей, взяла проби з усіх продуктів харчування, дослідила питну воду. Згідно з висновками комісії розробили комплекс заходів, направлених на локалізацію та ліквідацію вогнища інфекції.

У результаті перевірки спеціалісти управління Держпродспоживслужби встановили, що харчоблок забезпечений централізованим водопостачанням та водовідведенням, гарячим водопостачанням, укомплектований необхідним холодильним та технологічним обладнанням. Миючими та дезінфікуючими засобами заклад забезпечений в достатній кількості. Медогляд працівники пройшли.

Державне підприємство «Волинський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» провів атестацію випробувального обладнання і встановив, що воно відповідає вимогам нормативної документації та допускається до застосування.

Разом із тим «Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України» виявив ряд порушень санітарних вимог, допущених працівниками харчоблоку.

Згідно з наказом управління освіти, продовжено термін роботи комісії із розслідування факту групового захворювання дітей у ДНЗ № 19.