Ковель: відбулися змагання з авіамоделювання

Понад 50 дітей та 9 команд стали учасниками обласних змагань школярів з авіамодельного спорту.

Місцем проведення турніру організатори обрали Ковель, ‒ йдеться в сюжеті ТЦ Ковель.

«Вже другий рік поспіль управління освіти, науки та молоді Волинської ОДА спільно з нашим центром проводять такі змагання на базі навчальних закладів міста Ковеля. Це не новина, що авіамоделізм найкращі розвинутий саме в Ковелі і вже до п’яти років команди станції юних техніків представляють Волинь на всеукраїнському рівні. І представляють достойно, привозять призові місця. Тому місцем для змагань обирають Ковель», ‒ говорить заступник директора обласного центру науково-технічної творчості учнів Ірина Бабула.

Школярі змагались за нагороди у п’яти залікових класах моделей. Радіокеровані літаки — найбільш видовищний та швидкісний вид програми змагань. «Найслухнянішою» та найбільш віртуозною у повітрі була модель учня ковельської гімназії Максима Старкевича.

«Якщо вчитися, то управляти таким літаком не складно. А, щоб зробити — головне, треба мати бажання: пінопласт, касетони, рейки, скотч… Вже роки 4 ходжу на гурток авіамоделювання. Чим приваблює? Не знаю, допомагає відпочити від школи…», ‒ розповідає він.

Максим отримав як індивідуальну нагороду, так і командний диплом: вихованці Ковельської міської станції юних техніків вкотре підтвердили реноме лідерів авіамодельного спорту Волині. Друге місце за підсумками всіх видів змагань посіла команда центру науково-технічної творчості учнівської молоді. Третіми були авіамоделісти НВК№2 із Каменя-Каширського.

«Ці змагання видовищні. Збирають багато глядачів. Проводяться на базі 7-ої школи, тому їх бачать діти. А потім вони всі хочуть записатися до нас на гурток — від них немає спасу… тому наші авіамодельні гуртки переповнені завжди… Найбільш дороговартісні — це радіокеровані моделі. Керування більш вищого рівня коштує приблизно в районі 3-5 тисяч гривень – це комплект радіокерування на модель літака. Інші класи моделей — дешевші. Кордові моделі — там в основному ціна двигуна. А для початківців найпростіше — метальні планери. Це безкоштовні моделі, там шматок пінопласту, декілька рейок — і дитина отримує задоволення спочатку від виготовлення, а потім і від запуску цих моделей…», ‒ каже головний суддя змагань Анатолій Михалевич.

Відзнаку організаторів отримала і єдина дівчина серед учасників змагань — вихованка ковельської станції юних техніків Анастасія Чепенюк.

«Спочатку мій старший брат ходив на гурток, а я ходила на бісероплетіння. Почала до нього заходити і мені все більше подобалося. Я навчилася літати, навчилася робити літаки. І мені це стало дуже подобатися…», – розповідає учасниця змагань.

Переможці обласного турніру ‒ команда Ковельської міської станції юних техніків ‒ представлятимуть Волинь на всеукраїнських змаганнях з авіамодельного спорту.