Маневри по-луцьки: рік незаконного будівництва в центрі

У Луцьку на проспекті Волі, 44 змінилося цільове призначення скандальної забудови «Luceoria» – замість житлового комплексу будується комерційно-діловий центр з житловими приміщеннями.

Також лише у травні цього року ТзОВ «Буд-Трейд» отримав декларацію про початок будівельних робіт, хоча незаконне будівництво уже велося понад рік,  – повідомили у прес-службі «Народного контролю» з посиланням на державну архітектурно-будівельну інспекцію.

До слова, «Народний контроль» уже кілька останніх місяців піднімає тему порушення вимог до містобудівної діяльності, будівельних норм та державних стандартів і правил на об’єкті будівництва за адресою Волі, 44а, замовником якого є ТзОВ «Буд-Трейд». Як і в чергове підтвердилося, після отримання відповіді від Державної архітектурно-будівельної інспекції України на звернення активістів «Народного контролю» замовник діяв, порушуючи законодавство.

Розпочавши підготовчі роботи ще навесні 2015 року, ТзОВ «Буд-Трейд» лише у листопаді отримав декларацію про початок виконання підготовчих робіт для будівництва багатоквартирного житлового будинку, що належить до IV категорії складності об’єкта будівництва. Будівництво об’єкта такої складності вимагає наявності в забудовника відповідної ліцензії (на провадження господарської діяльності, пов’язаної з створенням об’єктів архітектури) та проведенням експертизи будівельного проекту.

Тож змінивши цільове призначення забудови, змінилася і категорія складності об’єкта будівництва – ІІІ. Третя категорії складності не вимагає ні наявності відповідної ліцензії забудовником, ні експертизи будівельного проекту.

Нагадаємо, на вимогу депутата міської ради Павла Данильчука працівниками відділу державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради у лютому було здійснено виїзд на будівництво, з метою проведення перевірки. Однак, забудовник, щоб приховати факти порушення, не допустив на об’єкт будівництва посадових осіб, тому перевірку не вдалося провести.

«Таким чином, забудовник, здійснюючи незаконні підготовчі та будівельні роботи, та не змігши у законний спосіб легалізувати їх, тільки після хвилі журналістських розслідувань та публікацій у засобах масової інформації, депутатських звернень та обурень лучан, вирішив узаконити свої дії у інший спосіб – змінивши цільове призначення об’єкта будівництва. Ситуація ще раз підтвердила, незважаючи на ряд контролюючих органів у Луцьку, забудовникам не є складно домовитись з ними та узаконити свої дії в короткі терміни», – заявляють у «Народному контролі».

 

1 (1) 2 (1)