Волинські шахтарі готові голодувати у Києві через заборгованість

Шахтарі держпідприємства «Шахта №1 «Нововолинська» готові акцій протесту, якщо їм не віддадуть заборговану за чотири місяці зарплату.

Про це повідомляє Вголос з посиланням на Незалежну профспілку гірників України.

За словами голови первинного осередку НПГУ копальні Анатолія Мухомеджанова, нещодавно він у черговий раз від імені трудового колективу звернувся до директора Департаменту вугільно-промислового та торфовидобувного комплексу Міністерства енергетики та вугільної промисловості Анатолія Корзуна, як до керівника відомства, якому підпорядковується підприємство, з питанням чому шахтарі досі не отримали зарплату за три місяці та коли і в якому обсязі їм планують віддати зароблене.

«Гірники, родини загиблих, шахтарі-учасники АТО ось уже понад три місяці фактично змушені виживати, бо їм за цей час не виплатили жодної копійки. Нашу шахту попередніми недержавницькими наказами та діями міністерських чиновників і «смотрящих» позбавили права видобувати вугілля, а отже й заробляти собі на зарплати й інші потреби, реалізуючи свою продукцію. Таким чином наше підприємство не з своєї вини і без згоди трудового колективу потрапило у 100% фінансову залежність від держави», – обурився він.

Як стверджує Мухомеджанов, гроші на реструктуризацію, згідно з чинним законодавством, закладені у держбюджеті й за логікою мали б вчасно і в повному обсязі надходити на рахунок підприємства, однак насправді цього не відбувається.

Мухомеджанов розповів, що директор Департаменту вугільно-промислового та торфовидобувного комплексу Міненерговугілля Анатолій Корзун у телефонній розмові повідомив, що усі необхідні документи для виділення підприємству коштів, у тому числі й на виплату зарплати за три місяці, підготовлені й тепер усе залежить від того, як спрацює міністр Ігор Насалик.

Профспілковий лідер попередив, що терпіння колективу на межі і він готовий до активних дій – акцій протесту і навіть голодувань у Києві. Нововолинські гірники попросили підтримки у шахтарів інших регіонів України.