«Прип’ять-Стохід»: потенційне майбутнє туризму Волині

Північна частина Волині має великий туристичний потенціал, який і досі не розкритий. Красиві річки, історичні місцини, давні ліси – це та багато іншого чекає на туристів та людей, які цих туристів туди приведуть.

3 червня відбувся прес-тур, який влаштували Національний природний парк «Прип’ять-Стохід», ЛРГЕО «Світ навколо нас», Українська асоціація активного та екологічного туризму за підтримки департаменту інфраструктури та туризму Волинської ОДА.

Маршрут поїздки був наступним: Луцьк – смт. Маневичі (Маневицький краєзнавчий музей, огляд човна-довбанки) – смт. Любешів – с. Бучин (сплав на байдарках по р. Стохід від с. Бучин до с. Сваловичі) – с. Люб’язь (оз. Люб’язь) – Луцьк.

“Зіркою” прес-туру був „Човен-довбанка” – унікальна знахідка з посушливого літа 2015 року, коли рівень води у Стиру значно впав. Місцеві рибалки майже на глибині 4 метрів побачили, що в руслі річки Стир, а саме в урочищі Гострий кут, між селами Старосілля та Копилля, в правому березі виглядав кусок схожий на звичайну колоду.При детальному огляді  було з’ясовано, що це човен-довбанка. Довжина човна – майже дванадцять метрів, у ширину він – 75 сантиметрів, у глибину – до метра.

Такі човни називають довбанками, бо вони видовбані вручну з цілого стовбура дерева. Це дуб, якому може бути і тисяча років. Бо до такого розміру дерево росте не одне століття. Та ще його перед роботою мали літ зо сто морити у воді, аби човен був міцніший. У Давній Греції подібні судна називали моноксилами, що в перекладі з грецької – єдиний шматок деревини.  Човен є сенсацією, адже наразі в Україні подібних ще не знаходили.

Вік човна не встановили й досі.

Ще одна родзинка – Національний природний парк «Прип’ять-Стохід» створений указом Президента України 13 серпня 2007 року, з центральним офісом в смт. Любешів.

Національний природний парк «Прип’ять-Стохід» знаходиться на півночі Волинської області у Любешівському районі. Тут залишилось чимало чудових, незайманих куточків, де можна доторкнутися до первинної краси землі. Цей край чарує своїми безкраїми лісами, прекрасними озерами та  болотами. Проте найбільш мальовничі краєвиди спостерігаються вздовж річок Прип’ять та Стохід. Остання має дуже влучну назву, яка характеризує її повністю – «річка сто ходів». Характерною особливістю цих річок є наявність  десятків рукавів, русел, затонів, стариць, серед яких безліч заболочених та піщаних островів. А ще це справжнє пташине царство.

Тут відмічається більше 230 видів птахів, які є особливо чисельними в періоди міграцій. Загальна ж кількість зареєстрованих видів фауни становить 333 види хребетних. 84 види тварин що зустрічаються на цій території занесені до Червоної книги України. Досить різноманітний та цікавий рослинний світ парку. Тут зростає майже 800 видів вищих судинних росли, із яких 43 види занесені до Червоної книги України.

Якою була ця мандрівка? Дивіться у фото Павла Березюка

 

ФОТОАЛЬБОМ: У МАНЕВИЦЬКОМУ МУЗЕЇ

 

ФОТОАЛЬБОМ: УНІКАЛЬНИЙ ЧОВЕН

ФОТОАЛЬБОМ: МАНДРІВКА ЛЮБЕШІВ-БУЧА

ФОТОАЛЬБОМ: СПЛАВ

ФОТОАЛЬБОМ: ЗАВЕРШЕННЯ МАНДРІВКИ У СВАЛОВИЧАХ