Берестечко: випускники могли отруїтися домашніми тортами

Ймовірна причина спалаху сальмонельозу після святкування випускного вечора у Берестечку – торти домашнього приготування.

Про це повідомляє Інформаційне агентство Волинські новини.

Як повідомила начальник Головного управління Держсанепідемслужби у Волинській області Наталія Янко під час оперативної наради в голови облдержадміністрації 6 червня, спалах сальмонельозу трапився після випускного вечора в одному з закладів Берестечка Горохівського району 28 травня. З 30 учасників заходу 10 госпіталізували в інфекційне відділення Горохівської райлікарні. Протягом 30-31 травня під час медичного огляду виявили ще 15 хворих. Загалом захворіли 25 осіб, з них 12 дітей віком 16-17 років. У чотирьох хворих наразі виділили сальмонелу. Перебіг хвороби в усіх постраждалих середньої важкості. Окрім того, зафіксували, що всі, хто захворів, вживали як приготовані у закладі страви, так і продукти, які принесли батьки – полуниці, торти домашнього приготування.

У закладі відібрали змиви, воду тощо, у 15% змиву виявили бактерії групи кишкової палички. Епідрозслідування триває, сальмонелу наразі виділили з двох тортів домашнього приготування. У держпродспоживслужбу у Горохівському районі передали звернення для вжиття заходів. Також інформацію про факт отруєння передали органам прокуратури. Джерелом захворювання, зі слів Наталії Янко, ймовірно, були торти домашнього приготування і на цьому етапі спалах кваліфікують як побутовий. Для лікування хворих витратили приблизно 60 тисяч гривень, а на проведення еіпдрозслідування – понад 40 тисяч.