«Нічна варта»: порушники з групою підтримки та ранкові пошуки крадія

Сьогоднішня «Нічна варта» виїхала на вулиці міста в ніч із 3 на 4 червня.

Журналісти патрулювали спільно із поліцейськими 4-ої роти, яких сьогодні курував Сергій Назаренко. Розпочинаємо зміну із правоохоронцями Андрієм Мельничуком та Сергієм Цигульовим, яким дістався найбільший квадрат у місті.

У Луцьку лише сутеніє, а поліцейські вже відпрацювали кілька порушень – провели бесіду із нетверезим водієм, який, щоправда, заперечив водіння та вже був удома, вказали на порушення водію авто, яке рухалося без увімкненої лівої фари та освідували ще одного водія, який зробив різкий маневр на дорозі, не надавши переваги іншому водію. У крові чоловіка алкоголю не виявили, а водій нарікав на неуважність через  втому, тож обіцяв більше не порушувати.

Після цього поліцейські вирішили оглянути один  із закинутих будинків, де збираються безпритульні. Зважаючи на розкидані навколо пляшки та шприци, вони збираються тут аж ніяк не для культурного відпочинку.

За словами Андрія Мельничука, патрульні декілька разів заставали тут безхатченків або й людей із документами, які мотивували своє перебування у такому не надто приємному місці тим, що не хочуть іти додому. Проте поліцейські регулярно навідуються сюди та зустрічають “гостей”, які знаходяться у стані алкогольного сп’яніння.

Сергій Цигульв додає, що факту вживання наркотиків поки не виявили.

Оглянувши “притон”, рухаємося далі.

“Опера”: різні версії суперечки

Компанія з трьох дівчат та хлопця викликали поліцейських до клубу – за їхніми словами, порушили їхні права, а хлопець взагалі “дістав” від охорони.

За словами заявників, їм ще не виповнилося 21-го року. Проте в інтернеті вони прочитали, що вхід сьогодні із 18-ти. Після перевірки документів на першому поверсі їх зупинила охорона на шостому, мотивуючи тим, що “сьогодні не можна”. Поряд з тим, двох дівчат, яким теж не було 21-го року, просто перед ними впустили. Дівчата й стали свідками ситуації. Хлопець почав шукати в інтернеті оголошення про те, що вхід з 18-ти років, а охорона його “скрутила”.

“Я дуже злякалася. Хіба можна бити за те, що тобі нема 21-го? нам нічого не пояснили”,- каже його дівчина. Згодом хлопця вивели надвір, звідки гості клубу й викликали поліцію. “Я його не зачепив і пальцем. За що мене били?” – каже заявник.

За словами охоронців, ніхто нікого не бив. Коли охоронець пальцем вказав на оголошення, яке шукав хлопець, той нібито відреагував неадекватно. Тому хлопця й вивели. “Йому пояснили, чому він не може зайти. Ніхто його не бив”, – додав охоронець.

Поки поліцейські відбирали пояснення, між дівчиною та охороною знову розгорілася суперечка, але кожен так і залишився при своїй правді. Тому хлопець написав заяву.

“Охоронець вказав на телефоні на повідомлення, яке шукав хлопець. Той обурився, що вказують на його телефон. Виникла перепалка, охоронець у поясненні вказав, що хлопець почав поводитися агресивно, тому його попередили про можливе застосування сили”, – розповів Цигульов.

Поліцейські, зібравши матеріали справи, передадуть їх  у міськвідділ і далі з’ясуванням, хто правий, займеться дільничий.

Монологи у міськвідділі

У міськвідідлі вже зібралося кілька людей: четверо чоловіків та жінка, їхнього колегу саме везуть на освідування. Він очевидно їхати не дуже хоче, тому намагається чи то лягти, чи впасти. Тим часом група підтримки повторює: чоловіка затримали ні за що, витягли просто з ліфта, а він вже збирався їхати додому. На зауваження, що компанія поводилася занадто шумно, заперечують – мовляв, їм так не здалося.

“Прям з пад’єздів витягують, один поверх до хати лишився, прям з ліфтів забирають. Люди після роботи отдихають, а вони  приймають”, – додає хлопець з групи підтримки. Розмови переходять у філософську площину – хтось “воював в АТО, а ці поліцейські ні”, і “нічого харошого не буде, “це смішно Паша, але тебе за твої децибели можуть закрити”, “давай каждому по адвокату”, “пишіть бистріше” і десятки подібних фраз. Хтось навіть напівжартома пропонує “по-старому рішити на місці”

Тим часом “голову” компанії привезли з диспансера, де він відмовився проходити тест. Проте лікар встановила ступінь сп’яніння за наявними ознаками. Окрім того, він неадекватно реагував, помітивши камеру, – почав погрожувати, кинувся на оператора та обплював камеру, пообіцявши розправу.

“Ми отримали повідомлення про порушення режиму тиші групою громадян”, – розповів патрульний Олексій Кузик. У під’їзді гуртожитку люди вказали, куди пішла група. Коли всередині патрульні зробили зауваження чоловіку, який поводився найголосніше, той не відреагував.

“Відразу дуже агресивно почав поводитися, мовляв він у себе вдома, а ми хто такі. Коли ми попросили представитися, він відмовився… Ми пояснили, що є порушення, тому ми хочемо отримати пояснення”, – додав патрульний. У бесіду втрутилися друзі із погрозами та нецензурною лайкою. Чоловік намагався потрапити в ліфт, але патрульний не дав можливості виїхати, і не хотів розібратися в ситуації, а розпочав демонстративно курити. Тож патрульні викликали самооборонівців та ще один екіпаж. На правопорушника, який, за словами патрульного, вже чинив опір, склали протокол за злісну непокору та дрібне хуліганство. Окрім того,  отримав чоловік і постанову за порушення режиму тиші та куріння у громадському місці. У підсумку порушник, який заявляв, що  нічого не підпише, трохи заспокоївся та підписав матеріали.

***

Поки цей порушник бушує у приймальні, у кабінеті для дачі пояснень розвів філософію чоловік, якого поліцейські привезли із парку – той спав на землі та був побитий. Монолог затягнувся на 20 хвилин.

“Його життя починалося з любові, ласки і правосуддя. Він не знав, що таке зло, що таке добро, що таке ненависть, що таке єсть стервозність. Це вже ми не будемо ізгалятися в цьом дєлі. Розказую вам всю свою жизнь. Я єсть автор цього відєо, даже єслі воно буде виложене  в ютубі. Мене привезли із-за того, що я позволив собі ці дурні балуваності у цьому неосознаному карочє вот приязні. Доказати комусь, шось, чогось.  Щось таке у мене карочє збулось. В моїй душі я собі сказав, що мені не треба якихось кардинальних масштабних чи карочє якихось. Пака”, – плутано ділиться життєвою історією чоловік.

На питання, чи знайшли його в парку, заперечує. У нього на лівій частині обличчя – ґуля.

“Я займаюся спортом. Називається (5 хв паузи) …  та не знаю, як називається. Якесь чепушило доєднається, то я йому трясь у відповідь”,- так характеризує він “свій” вид спорту і додає, що у 33 роки “такі вєщі розказує, представляєте на скільки я розкутий”. Періодично чоловік поводиться агресивніше та підвищує голос.

“Ми помітили його  у парку у районі проспекту Молоді. Громадянин мав явні ознаки сп’яніння, неадекватно поводився та нецензурно висловлювався. Ми доставили його  у міськвідділ, після освідування ми склали постанову по 178-ій статті – поява у нетверезому стані у громадському місці”, – розповів патрульний поліцейський.

Тим часом надворі “виступає” чоловік із групи підтримки порушника, якого забрали з ліфта. Він апелює до незнання законодавства, проте на камеру говорити не хоче. Біля міськвідділу, за його ж словами, “офігіває” хлопець, якого затримали за розпиття алкоголю та порушення порядку.

“Я офігіваю, шо вони там іздають в відділку”, – каже хлопець та просить швидше “порішати” з порушниками в відділі, бо вже “сил нема слухати”.

Проспект Соборності: підозра на нетверезого водія

На проспекті Соборності патрульні саме оглядають автіку, водія якої підозрювали у водінні у нетверезому стані – у салоні відчувався різкий запах алкоголю. Проте самого водія на місці немає,  є лише його супутниця та пасажир. Останній пояснює, що водій, за яким саме поїхали патрульні, іноземець і приїхав до друга в гості. Чоловік додає, що його колега взагалі не розуміє української та не вживає алкоголю.

Водію, який відгукнувся на англійську, дали пройти алкотест. У його крові не виявили алкоголю, тож компанія спільно вирушила додому.

Вулиця Докучаєва: останній виклик з погонею

На вулиці Докучаєва самооборона спільно із патрульними розшукує чоловіка, який намагався проникнути в чуже авто. Його помітили хлопці, які зранку вийшли на балкон.

“Машина мого сусіда,  і я помітив, що  над нею схилився якийсь чоловік”, – розповідає хлопець. Коли його спитали, що він робить біля чужої машини, він сказав, що помилився. Між тим, автівка вже була відкрита. Тож один з хлопців викликав підмогу, а інший побіг за порушником. За словами хлопця, зловмисник намагався вколоти його ножем та, скориставшись моментом, шугонув через паркани  у двори.

На місце швидко прибули самооборонівці і поліцейські та почали зі свідком прочісувати територію. У декількох дворах його не знайшли,  але помітили сліди.  Чоловік ліг під старою машиною, яка навкруги заросла травою. Він заперечував, що мав ножа, проте його швидко знайшли – ніж, рукавички, гроші та банку одеколону зловмисник заховав у тій же машині. На місце події прибули працівники слідчо-оперативної групи.

Поки слідчі оглядають місце а патрульні спілкуються з порушником,  ми завершуємо своє чергування.

Василина БОРУЦЬКА