Округ 23: Феодальна війна

Волинська область завжди була територією війни між двома промислово-фінансовими групами, які мають там активи, – “Приват” і “Континіум”.

Сусідні виборчі округи №21 та №23 були вотчиною останньої: по 21-му обирався в Раду Степан Івахів, а по 23-му – Ігор Єремеєв, – пише Українська правда.

Після трагічної смерті публічного лідера “Континіума” Єремеєва, його партнери в інтерв’ю УП заявляли, що на його окрузі спробують висунути якусь достойну кандидатуру, здатну виграти там вибори.

“Поки ми остаточно не визначилися, але кандидати є. Думаю, що наступного тижня ви почуєте це прізвище”, – заявив “Українській правді” один із співрозмовників, що входили до найближчого оточення Єремеєва.

Про це ж у коментарі “Українській правді” заявив один зі співвласників групи “Континіум” Степан Івахів: “Ми ще не знаємо, кого підтримаємо. Нам цікаво, щоб кандидат міг працювати в області. А чи займе він місце в Раді – не так важливо, бо це ж ненадовго”.

Їхні ж постійні конкуренти від “Привату” свого кандидата уже висунули.

До останнього часу очікувалось, що на округ Єремеєва піде соратник Коломойського Ігор Палиця, який зараз є головою Волинської облради.

Однак Палиця вирішив не втрачати контроль над Волинню і від своєї партії “УКРОП” висунув на 23 округ Ірину Констанкевич. Вона є депутаткою облради і за сумісництвом очолює благодійний фонд Палиці “Тільки разом”. На останніх виборах у 2014 році Констанкевич балотувалась по округу в Луцьку, але зі скандалами і судами програла висуванцю “Народного фронту” Ігорю Лапіну.

Співрозмовники УП в “УКРОПі” жартують, що “Палиці подобається бути в ролі феодала”.

Президентська команда, за даними УП, ще тільки приглядається до волинського округу і свого кандидата не має. Однак співрозмовники в БПП запевнили, що їхня партія точно не допомагатиме Палиці.

Натомість із кандидатом уже визначилась “Самопоміч”, яка відрядить на вибори лідера своєї фракції в облраді Михайла Імберовського.

“Батьківщина” висунула по 23 округу Людмилу Кирду, яка зараз очолює бюджетну комісію облради Волині. Від “Свободи” балотується перший заступник голови облради Олександр Пирожик.

Інші гравці українського політикуму або вирішили не втручатись у вибори на Волині, як “Опоблок”, або ще не вирішили, кого там висунути.