На Волині вкрали газ на 130 тисяч

Торік на Волині зафіксували близько 500 випадків крадіжок блакитного палива майже на 130 тисяч гривень. І за п’ять місяців цього року уже виявили близько сотні таких фактів.

Про це повідомляє прес-служба «Волиньгазу».

Найчастіше крадіжками газу займаються ті волиняни, яким уже було припинено газопостачання за заборгованість або ж власники великих за площею приватних домоволодінь.

Минулоріч при проведенні обстежень газовиками області було виявлено більше чотирьох десятків випадків самовільних підключень (відновлення газопостачання)  до осель, а також низку втручань споживачів у роботу лічильників. Окрім того, лише за 5 місяців уже цього року працівники «Волиньгазу» виявили близько сотні крадіжок блакитного палива.

Найчастіше незаконні маніпуляції задля безоблікового використання газу здійснюють ті споживачі, яким за кількатисячні борги було припинено газопостачання, зриваючи або пошкоджуючи пломби, які встановили газовики.

Однак, окрім фінансової шкоди такі споживачі наражають на небезпеку себе та оточуючих. Адже самовільне відновлення газопостачання – прямий шлях до нещасного випадку або масштабної аварійної ситуації.

«Крадіжки газу можуть обійтися таким нечесним споживачам подекуди в десятки разів дорожче, ніж його легальне споживання. Адже за кожний випадок несанкціонованого відбору нараховуються штрафні санкції. У разі їх несплати, відповідно до Правил надання населенню послуг з газопостачання, таким споживачам газопостачання припиняється. Також порушнику доведеться оплатити ще й вартість встановлення нового лічильника (в разі виявлення втручання в його роботу), а також увесь процес відключення-відновлення газопостачання», – розповідає заступник голови правління з обліку та балансів ПАТ «Волиньгаз» Андрій Карпомиз.

Після виявлення незаконних втручань більшість «підпільних» споживачів зазвичай визнає свою провину і сплачує нарахування за самовільний відбір газу. Якщо ж людина не визнає своєї вини, питання стягнення збитків вирішується в судовому порядку. При цьому за рішенням суду на користь газорозподільного підприємства, споживач-порушник має також сплатити ще й судові витрати.