Волинь: сказали, де можна відпочивати

На території Волині нараховується близько 220 озер, досить розвинута річкова мережа загальною довжиною 21,9 тисячі кілометрів.

Про підготовку до літнього періоду говорили під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій області сьогодні, 2 червня 2016 року, ‒ повідомляють у прес-службі Волинської ОДА.

За інформацією заступника начальника управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій  Олега Билиці, упродовж 2015 року на водних об’єктах  області  загинуло  36 людей, у тому числі 5 дітей. З початку цього року на водних об’єктах  області вже загинуло 4 людей. Більшість нещасних випадків трапляються під час купального сезону у невизначених та необладнаних для купання місцях.

Аналізуючи результати минулорічних перевірок місць масового відпочинку людей на водних об’єктах області встановлено, що питання підготовки водних об’єктів до безпечного використання під час купального сезону належним чином вирішено не у всіх районах. На визначених місцях не були створені сезонні рятувальні пости в Ківецівському та Локачинському районах, не погоджені паспорти пляжів у Ківерцівському, Локачинському, Любомльському, Ратнівському, Старовижівському та Турійському районах, що ставить під сумнів створення та функціонування рятувальних постів у цьому році.

На території області визначено 42 місця масового відпочинку населення на воді. Однак, як і в попередні роки, не всі керівники органів місцевого самоврядування визначають земельні ділянки та водний простір, придатний для організації пляжів місць масового відпочинку населення на водних об’єктах в літній період, таким чином уникають відповідальності, яка покладається на них щодо забезпечення безпеки відпочивальників, хоча на їх території є значна кількість водойм, які масово використовуються населенням для відпочинку. Взагалі не визначено таких місць у Володимир-Волинському, Горохівському, Іваничівському, Локачинському та Рожищенському районах.

Водолазно-рятувальним підрозділом розпочато роботу з обстеження та очищення дна акваторій пляжів від сторонніх предметів, укладені угоди на проведення очищення дна акваторії на 13 об’єктах. Не подано жодної заявки з Ківерцівського, Любешівського, Маневицького, Ратнівського, Старовижівського та Турійського районів. Та станом на сьогодні не підписано та не погоджено жодного паспорта на відкриття місць масового відпочинку на водних об’єктах та пляжів загального користування.

Щодо оздоровлення дітей, то в області проводиться відповідна підготовча робота до літнього оздоровчого сезону 2016 року. Як зазначила Людмила Плахотна, в обласному, міських та районних бюджетах сформовані видатки на проведення літньої оздоровчої кампанії.  Відповідно до прогнозних показників планується використати понад 17 млн. грн. з обласного бюджету,  понад 9 млн. грн. – з міських та районних бюджетів, залучити понад 1 млн. грн. позабюджетних коштів. На придбання путівок міськвиконкомам та райдержадміністраціям передбачено виділення субвенції з обласного бюджету в сумі 2 млн. грн., які  будуть спрямовані на придбання путівок на умовах співфінансування з місцевих бюджетів для оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки.

Передбачається, що  у 2016  році  працюватиме 10 позаміських закладів оздоровлення та відпочинку різних форм власності та підпорядкування, в яких  планується охопити оздоровленням та відпочинком понад 5 тис. дітей.  Основна частина таборів  розпочне роботу  10 – 15 червня цього року. На даний час тривають  поточні ремонтні роботи, заклади укомплектовуються кваліфікованими педагогічними працівниками, які мають досвід роботи з дітьми. У таборах, де наявні природні  водойми, впорядковується територія біля них, а відповідними спеціалістами буде проведено  обстеження  акваторії пляжів.

Окрім цього, з 17 по 19 травня цього року проведена перевірка готовності позаміських закладів оздоровлення та відпочинку до роботи у літньому сезоні, за результатами якої цим закладам надані відповідні дозволи. До складу комісії входили представники контролюючих органів (санепідемслужби, управління ДСНС України в області, управління Держпраці тощо). На час перевірки дитячі заклади були готові до відкриття на 85%.

Основна частина оздоровчих таборів розпочне свою роботу з  6 по 15 червня цього року.

Відтак голова облдержадміністрації Володимир Гунчик звернувся до керівників районів із проханням приділити особливу увагу до готовності закладів відпочинку на підконтрольних територіях.

Також  передбачається відкрити  197  таборів  відпочинку (із них: 191 – з денним перебуванням, 5 – праці та відпочинку, 1 – наметове містечко), де активним дозвіллям буде охоплено майже 16 тис. дітей.  Більшість таборів відпочинку з денним перебуванням працюватимуть на базі загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів.  Як правило, вони  функціонуватимуть в одну зміну  із терміном перебування дітей – 14 днів. Основна частина таборів даного типу розпочнуть свою роботу  1 – 3 червня.