У «Західінкомбанку» відбирають приміщення за 7,6 мільйона

У Фонді гарантування вкладів фізичних осіб занепокоєні сумнівною операцією із позбавленняя права власності ПАТ «Західінкомбанк» на приміщення головного офісу в Луцьку на проспекті Перемоги.

Орієнтовна вартість будівлі становить 7,62 мільйона гривень, повідомили у Фонді.

Нерухомість банк придбав ще у 1999 році. Однак, у листопаді 2015 року державний реєстратор Ірина Рабчук дивним чином перереєструвала права власності з «Західінкомбанку» на попереднього власника – юридичну особу.

«Відповідно до вимог законодавства єдиною можливою правовою підставою для скасування державної реєстрації права власності та внесення про це відповідного запису в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно є рішення суду про скасування рішення державного реєстратора, що набрало законної сили», – підкреслюють у фонді.

У суді першої інстанції дії реєстратора визнали незаконними. Але Львівський апеляційний адмінсуд прийняв діаметрально протилежне рішення. Наразі банк готує касаційну скаргу.

«Уповноважена особа Фонду гарантування вкладів повідомила правоохоронні органи про незаконні дії реєстратора. Виведення вказаного активу з ліквідаційної маси «Західінкомбанку», завдасть збитків державі Україна в особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а також вкладникам та іншим кредиторам ПАТ «Західінкомбанк», вимоги яких мали бути задоволені з отриманих коштів від реалізації об’єкта нерухомого майна», – повідомили в Фонді.