Смерть солдата на Волині: сім’ї досі не віддали тіло

Сім’я солдата-добровольця Назара Баценка, якого 16 травня знайшли повішеним у військовій частині Володимира-Волинського, провела мітинг біля будівлі Генеральної прокуратури України.

Вони вимагали провести повторну незалежну експертизу. На даний момент тіло солдата ще знаходиться в морзі, ‒ пише Четверта влада.

За словами батька Назара Баценка Юрія, тіло його сина вже 17 днів перебуває в морзі. Він вимагає провести повторну незалежну експертизу в присутності родичів, щоб перевірити інформацію, озвучену слідством.

«Ми ‒ свідки того, як слідчий брехав. Спочатку нам сказали, що розтин робити не можна, потім, що він зроблений. Батьки мають право на огляд тіла сина. Я подав заяву на ім’я Юрія Луценка. Я хочу, щоб він вплинув на ситуацію», ‒ каже Юрій Баценко.

Брат Назара Роман зазначає, що за ці дні сім’ї неодноразово відмовляли в повторній експертизі. Говорили, що це недоцільно. За словами Романа, вони подавали клопотання, щоб слідство взяло відео з камер спостереження. Крім того розслідувати таку справу, вважає сім’я Назара Баценка, повинна військова прокуратура.

«Я хотів бути присутнім при розтині, але нам відмовили з морально-етичних міркувань. Я ‒ лікар-ветеринар, маю якесь про це уявлення, я був готовий. Потім нас поставили перед фактом, що розтин завершено, пустили буквально на дві хвилини. Я не побачив ніяких змін кольору обличчя Назара, а при повішенні колір повинен бути синюшний. Можливо, він був підвішений вже мертвим», ‒ каже брат Роман.

Він підкреслює, що у Назара були досить хороші плани на майбутнє, тому сім’я не може повірити у версію самогубства.

Нагадаємо, Назара Баценка, солдата-добровольця, знайшли повішеним у місті Володимирі-Волинському, в одному з приміщень місцевої військової частини. При цьому солдат повідомляв рідним незадовго до смерті, що у нього були конфлікти з командуванням підрозділу.

Через кілька днів по ситуації з Назаром Баценком було відкрито кримінальну справу за статтею КК України №120, частина перша – «Доведення до самогубства».

20160602144335-9d3bf8ba3daf0e4bf24181bd36ed6d48 20160602144411-ac2dbb5301bc2a7952c2d5f8fbfe116f