Підприємство штучно доводять до банкрутства, ‒ директор «Волиньторфу»

Директор державного підприємства «Волиньторф» Іван Киричик вважає, що підприємство штучно доводять до банкрутства, не даючи можливості видобувати сировину у достатньому обсязі.

Про це він заявив 2 червня під час засідання інтерактивного прес-клубу облради.

За його словами, вже 8 років іде мова про приватизацію підприємства. Проте не важливо, у якій формі власності буде підприємство, якщо воно не буде забезпечене сировиною. У майбутньому може зрости попит на торф через перехід на використання твердопаливних котлів, окрім того, 2 тонни вугілля за калорійністю дорівнюють тисячі кубометрів газу, але є дешевшими в рази.

Та станом на зараз підприємство лише на 40% забезпечене площами для видобутку. Поряд з тим, зараз 90% бюджетних закладів області опалюють торфобрикетами, зріс і експорт палива. Проте голова держадміністрації рік не може підписати клопотання до Кабіну щодо отримання ліцензії.

«У 18 році підприємство може зупинитися», ‒ додав Киричик. За його словами зараз відбувається «заговорювання» питання.

Тому директор вважає штучним доведення до банкрутства через неможливість отримання площ для видобутку, тобто відсутність сировини для виробництва. «Коли воно буде коштувати копійки, його просто куплять», ‒ підсумував Киричик, оцінюючи стан підприємства.

Депутат облради Людмила Кирда додала, що голова Маневицької райадміністрації «робить усе, щоб підприємство зупинилося». Мовляв, бюджетні підприємства району боргують 1 мільйон 200 тисяч гривень за використаний торф, а кошти дуже потрібні у час заготівлі.

Наприкінці заступник голови Маневицької райадмінстрації Ігор Терещук висловив думку, що «пан Гунчик» отримав кошти та зараз їх відпрацьовує», оскільки не дає підприємству нормально працювати.