У роботі головних архітектора і художника Луцька виявили численні порушення

Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області провело планову перевірку роботи начальника управління містобудування та архітектури Леоніда Герасимюка та його заступника Ярослава Матвіїва, під час якої виявили численні недоліки та порушення у роботі цих посадовців Луцької міської ради.

Про це повідомили представники ДАБІ у відповіді на запит, поданий активістами «Народного контролю».

Перевірка відбулася у лютому. Про всі виявлені факти керівництво ДАБІ повідомило Луцького міського голову Миколу Романюка ще у березні.

Так, на 13 сторінках «Довідки щодо результатів проведення планової перевірки» наводяться конкретні приклади порушень зі сторони міських чиновників.

ПОВНИЙ ТЕКСТ ДОКУМЕНТУ

Серед ключових порушень виявлених у роботі керівників управління містобудування та архітектури Луцької міськради наступні:

– Порушення Закону України «Про адміністративні послуги», а саме вимагання від суб’єктів звернень документів або інформації для надання адміністративної послуги не передбачених законом;

– Помилки у веденні Журналу реєстрації будівельних паспортів Управління, необґрунтовані відмови замовникам у видачі Будівельних паспортів;

– Помилки та невідповідності у раніше виданих Паспортах прив’язки тимчасових споруд;

– Застосування політики «подвійних стандартів» до різних суб’єктів господарювання, коли одним відмовляли у видачі містобудівних обмежень та умов на проведення реконструкції об’єктів, а іншим в таких же випадках – дозволяли;

– Надання містобудівних умов у випадках, коли для проектування об’єктів будівництва містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки не передбачаються;

– Виявлено факти видачі управління містобудівних умов з посиланням на Генплан в складі яких відсутній містобудівний розрахунок, відсутні Детальні плани територій;

– Відсутність в управлінні Журналу погодження містобудівних та архітектурних проектних рішень об’єктів, через що неможливо встановити факти погодження міськими чиновниками містобудівних та архітектурних проектних рішень об’єктів, розташованих в історичній частині міста, історичних ареалах, на магістралях та площах загальноміського значення.

Саме тому представники Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Волинській області рекомендували міському голові вжити всіх необхідних заходів в межах повноважень та чинного законодавства щодо забезпечення належного виконання своїх службових обов’язків уповноваженими особами Управління містобудування та архітектури Луцької міськради на дотримання вимог чинного законодавства при прийнятті рішень, їх видачі, погодженні та затвердженні містобудівної документації.

Також ДАБІ рекомендувало притягнути посадових осіб, а саме начальника управління містобудування та архітектури Леоніда Герасимюка та заступника начальника управління містобудування та архітектури, головного художника міста Ярослава Матвіїва до дисциплінарної відповідальності.

Таким чином всі претензії щодо діяльності посадовців міської ради, які відповідають за реалізацію державної політики у сфері містобудування та архітектури на території міста, що були неодноразово озвучені активістами «Народного контролю» знайшли своє підтвердження.

Нагадаємо, що саме депутати фракції «Громадський рух «Народний контроль» ініціювали для розгляду на сесії Луцької міської ради у березні проект рішення «Про висловлення недовіри і рекомендацію щодо звільнення посадових осіб Луцької міської ради». Тоді більшість депутатів не підтримали цей проект рішення, а міський голова заявив про необґрунтованість цих претензій.

«Цікаво, що саме відповів Микола Романюк у відповідь на отриману довідку ДАБІ, і що скаже він тепер публічно на озвучені факти порушень», – кажуть в Народному контролі.

 

 

13312863_976151259147063_8118055351527610877_n 13335695_976151292480393_3684104820757785638_n