Луцьк: аптеки не хочуть об’єднуватися з «Волиньфармпостач»

Три луцьких аптеки відмовилися об’єднуватися з фірмою «Волиньфармпостач».

Про це повідомляє Волинський інформаційний портал.

У Волиньраді мають намір здійснити реорганізацію Державних аптек № 50, № 133 та № 112 міста Луцька, приєднавши аптеки до державного виробничо-торгового підприємства «Волиньфармпостач».

Таку інформацію оприлюднили 1 червня під засідання постійної комісії обласної ради з питань використання майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

Заступник начальника відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності виконавчого апарату обласної ради Мирослава Якимчук пояснила, що аптеки планують приєднати до підприємства «Волиньфармпостач», аби створити одну потужну аптечну мережу.

Проте з’ясувалося, що представники всіх трьох аптек – проти такого приєднання. Голова депутатської комісії Микола Буліга інформував, що аптекарі надіслали лист, в якому висловили свою незгоду. У листі, окрім іншого, йдеться й про те, що їхні аптеки прибуткові, до них немає жодних претензій. Закриття таких аптек, на їхнє переконання, це «розчистка поля для конкурентів з метою монополізації фармацевтичної галузі». Аптекарі побоюються, що у випадку приєднання колектив звільнять, втратиться статус юридичної особи. Окрім того, вони вважають, що їх хочуть приєднати до «Волиньфармпостач» для покращення матеріальної ситуації на цьому підприємстві.

Утім депутат облради В’ячеслав Рубльов переконав, що «Волиньфармпостач» має найбільшу середню заробітну плату серед усіх комунальних підприємств області. Тому після приєднання працівникам приєднаних аптек можна буде навпаки збільшити зарплати аптекарям із приєднаних аптек.

Натомість, депутат Святослав Кравчук висловився: «Давайте не чіпати підприємства, які працюють принаймні не збитково. В нас є багато підприємств, якими справді треба займатися. Вони мають право на приватизацію цих аптек і цього права будуть добиватися. Пропозиція – зняти питання і залишити його в спокої хоча б до кінця року».

Зрештою, члени комісії відтермінували голосування для довивчення питання.