Влада і доступ до публічної інформації: Волинь серед лідерів

Волинські обласні рада і державна адміністрація, а також Луцька міська рада, серед лідерів рейтингів за рівнем дотримання органами влади законодавства про доступ до публічної інформації.

Протягом більш ніж півроку в рамках проекту Платформа «Омбудсман плюс» в усіх областях України проводився масштабний моніторинг дотримання законодавства про доступ до публічної інформації. Так, монітори проекту на місцевому рівні дослідили роботу обласних та міських рад обласного значення, а також обласних державних адміністрацій.

В рамках цього проекту було подано усіма можливими способами більш ніж 700 запитів (в тому числі і повторних) на публічну інформацію, відвідано 40 засідань сесій міських та обласних рад, а також досліджено організацію роботи спеціальних місць, створених розпорядниками для роботи запитувачів із документами безпосередньо у приміщенні таких розпорядників.

Аналізуючи отримані результати моніторингу, експерти проекту не тільки зробили зріз найбільш актуальних проблем у сфері доступу до публічної інформації, з якими зіштовхнулися монітори у своїх регіонах, а й напрацювали необхідні рекомендації  розпорядникам інформації.

Тож, серед міських рад обласних центрів Луцька міська рада у рейтингу зайняла друге місце з 119,5 бала.

З-поміж обласних рад Волинська – друга (139 балів).

А Волинська обласна державна адміністрація серед інших ОДА зайняла четверте місце (88 балів).