Конкурс громадських ініціатив у Луцьку: мерія не відступає

У Луцькраді відбулося нагородження переможців конкурсу громадських ініціатив. Серед щасливчиків – 12 проектів, які втілять за кошти з міського бюджету. І це попри те, що протягом останнього тижня тільки лінивий не говорив про очевидні факти накручування голосів.

Зокрема, чи не найбільше обурення викликала ініціатива провести Фестиваль волинської журналістики, – пише Громадське. Волинь.

У статті витрат на це дійство з по-між іншого – куліш і рамки для нагород журналістам від влади. Ця ініціатива набрала необхідну підтримку. З бюджету обласного центру на її реалізацію витратять 50 тисяч гривень. Але не суми обурили громадськість і тих, хто не виграв у конкурсі. Активісти і журналісти заявили про “накрутку” голосів. Зокрема, у списках тих, хто підтримав ініціативу – цілі журналістські сім’ї, люди зі старими прізвищами, ті, які давно виїхали з Волині, або взагалі проживають на окупованих територіях. Окрім того, чимало журналістів здивувались побачивши себе серед прихильників даної ініціативи, адже, за їх словами, не голосували за неї.

Окрім цього, на фальсифікації, за словами активістів, вказує час голосування – по 2 хвилини між підписантами-однофамільцями. Координатор руху «Меценати для солдата» Руслан Теліпський, що представляв ініціативу про сквер увічнення пам’яті загиблих героїв АТО зауважив, що у їхніх активістів є докази, що коли сайт час від часу “висів” (а це відбувалось з постійною періодичністю у вечірній час) – люди, які хотіли підтримати їхню ініціативу, не могли проголосувати, але натомість чомусь, коли сайт «ліг» лічильник голосів інших ініціатив стрімко набирав обертів. Тому тут були явні ознаки втручання в систему зсередини.

Натомість заступник Луцького міського голови Сергій Григоренко каже, що члени конкурсної комісії знали що є певні накрутки, але конкретних доказів і офіційних заяв в міську раду не надали. Тому посадовці вирішили, що «краще не покарати винного, ніж покарати невинного».

Таким чином переможці отримають кошти на втілення своїх задумів. Перший заступник Луцького міського голови Тарас Яковлев каже, що пропонуватиме або закрити конкурс зовсім, або запровадити систему голосування через ID-bank. Так зможуть голосувати лише люди, які користуються будь-якими банківськими картками.

«Я думав, що люди будуть голосувати за дуже необхідні проекти, в яких не буде статті витрат на якісь фуршети чи відрядження. На жаль, суспільство не готове до цього», – підсумував Яковлев.

До слова, переможцями конкурсу громадських ініціатив Луцька стали:

1. Облаштування спортивно-ігрового майданчика в чаші фонтану біля Палацу учнівської молоді (Балабаш О.О.), вулиця Шопена, 18 ‒ 50 000 гривень.

2. Облаштування спортивного залу для реабілітації людей з особливими потребами та дітей-інвалідів (Рожок О.А.), вулиця Привокзальна, 13а ‒ 49 900 гривень.

3. Створення студії друку шрифтом Брайля «BRAILLE STUDIO» (Ткачук В.В.), Луцьк ‒ 50 000 гривень.

4. Збереження та відновлення історичної та культурної спадщини міста (Назаревич А.А.), вулиця Братковського, 31 ‒ 49 547 гривень.

5. 60-річчя у новому музичному залі (Дідух І.Є.), (ДНЗ №8) вул. Корольова, 1 ‒ 49 400 гривень.

6. Дитячий майданчик для дітей на візочках та з особливими потребами (Ольшевський С.В.), Центральний парк Луцька ‒ 50 000 гривень.

7. Забезпечення зовнішнього освітлення та відеоспостереження прибудинкової території по вул. В’ячеслава Чорновола, 2а (Стельмащук Я.М.) ‒ 49 970 гривень.

8. Фестиваль Волинської журналістики – літо 2016 року (Шегда С.П.), територія Луцького замку ‒ 50 000 гривень.

9. Подаруй дитині мрію (Шнит В.І.) (ДНЗ №32), просп. Перемоги, 13а ‒ 49 992 гривень.

10. Здорова дитина – здорова нація (Шнит В.І.), просп. Перемоги, 13а ‒ 18 000 гривень.

11. Реконструкція квітників з влаштуванням рокарію (Береза О.В.), (ЗОШ № 11) вул. Наливайка, 10б ‒ 48 837 гривень .

12. Дитяча радість (Матвіюк Н.Р.), ДНЗ №19 ‒ 24 000 гривень.