Волинь: голову РДА звинувачують у порушенні прав бійців

Голову Рожищенської райдержадміністрації звинувачують у вибірковості сімей військових, яким  надають допомогу.

Про це інформують у прес-службі «Народного контролю Волині».

За словами депутата Рожищенської районної ради, а віднедавна ще й військовослужбовця за контрактом, Володимира Паламаря, голова Рожищенської РДА Інна Гайворонська самовільно визначає, кому із сімей військових давати допомогу.

У квітні 2016 року на позачерговій сесії Рожищенської райради прийняли зміни до Програми соціального захисту населення Рожищенського району на 2012-2016 року(рішення №8/3від 05.04.2016 р.). Так, депутати доповнили розділ 3 «Надання адресної матеріальної допомоги та стипендії» Програми пунктом 3.15. «Одноразова матеріальна допомога сім’ям мобілізованих та сім’ям військовослужбовців за контрактом в сумі 2000 грн.». Так, районна рада визначила, що сім’ї захисників української держави мають право на отримання фінансової допомоги від влади.

Однак, як виявилось згодом, це рішення ради переглянули розпорядженням голови РДА.

«Саме так, видавши розпорядження «Про затвердження Порядку надання одноразової матеріальної допомоги сім’ям мобілізованих та сім’ям військовослужбовців за контрактом»(розпорядження № 159 від 19.04.2016 р.), Інна Гайворонська звузила перелік осіб, які мають право на отримання допомоги», – йдеться у повідомленні.

У пункті 1.2. цього Порядку було зазначено, що «право на одноразову матеріальну допомогу сім’ям мобілізованих та сім’ям військовослужбовців за контрактом мають члени сім’ї мобілізованих та військовослужбовців за контрактом, при умові, якщо мобілізований або вступив на службу за контрактом у 2016 році та проходить службу поза межами району».

Володимир Паламар стверджує, що цим розпорядженням голова РДА ввела два додаткові обмеження, які не були передбачені у рішенні районної ради: рік вступу на службу та місце проходження служби. Тому він вважає це розпорядженням таким, що суперечать інтересам територіальних громад та окремих громадян.

Крім того, депутат переконаний, що сама процедура підготовки і прийняття рішень у цьому питанні відбувалася дуже швидко і без належного обговорення. Саме через це в цьому Порядку є ще й інші помилки.

Так, серед переліку документів, які слід подати для отримання допомоги є «довідка з РВК про підписання контракту і місце проходження служби». Паламар, який зараз саме проходить службу за контрактом у військовому комісаріаті, розповів, що такої довідки не може бути в природі. Мовляв, контракт підписують безпосередньо у військовій частині.

Спочатку депутат райради спробував вирішити це питання на місцевому рівні, але ні звернення до голови райради, ні звернення до голови РДА результатів не принесли. Щоб перевірити, чи справді райдержадміністрація буде «сортувати» сім’ї військовослужбовців за цими ознаками, клопотання про матеріальну допомогу подала дружина депутата. Але їй відмовили у цьому праві, посилаючись саме на те, що її чоловік-військовослужбовець проходить службу в межах району. Крім того, почались спроби тиску на військовослужбовця.

Активісти «Народного контролю» підготували звернення до голови Волинської ОДА Володимира Гунчика, в якому вимагали визнати незаконними та такими, що порушують права та законні інтереси окремих громадян окремі пункти вищезгаданого розпорядження голови Рожищенської РДА. Однак Волинська облдержадміністрація відповіла що не вбачає порушень прав військовослужбовців у цьому розпорядженні.

«Таким чином залишається єдиний варіант вирішення цієї ситуації – судове оскарження розпорядження голови РДА і активісти «Народного контролю» готові допомогти депутату райради у відстоюванні прав військовослужбовців та їхніх сімей», – розповіли у «Народному контролі».