У дітей, які отруїлись у луцькому садку, виявили сальмонельоз

У луцькому дитсадку кишковою інфекцією уражено шість дитячих груп, вікова категорія дітей, які захворіли, – від трьох до п’яти років. Наразі дошкільний заклад зачинили на карантин. Згідно з попередньою інформацією карантин триватиме тиждень.

Про це пише інформаційне агентство Волинські Новини.

У луцькому ДНЗ №19 потруїлися діти віком від 3 до 5 років. Згодом стало відомо, що кількість дітей з отруєнням збільшується, після чого прийняли рішення закрити садок на карантин.

Ситуацію, що склалася навколо спалаху інфекції в дитячому навчальному закладі, прокоментувала лікар-епідеміолог державної установи «Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби» Валентина Новачевська.

Лікар розповіла, що за станом на 30 травня всього зафіксували тринадцять дітей, батьки яких звернулось за медичною допомогою.

«Семеро з них лікуються в обласній інфекційній лікарні, одна дитина перебуває в інфекційному відділені луцької районної лікарні. Госпіталізовані діти знаходяться в стані середньої важкості. Решта п’ятеро дітей мають легшу форму захворювання, тому перебувають на амбулаторному лікуванні. Як стало відомо сьогодні, у п’яти госпіталізованих діток виявили сальмонелу», – каже Валентина Новачевська.

«З нашого боку проведено епідемічне розслідування: організували дезінфекцію, встановили посилений нагляд за контактними особами як в садочку, так і по адресах, де діти проживають. Ми взяли проби зливів, проби води, запаси продуктів. Хоча, ясна річ, що тих продуктів, які їли діти до отруєння, вже не було», – звітується лікар-епідеміолог.

На продовження теми Валентина Новачевська рекомендує батькам діток, які відвідують ДНЗ №19, не панікувати. Розповідає, що інкубаційний період кишкової інфекції сім днів, тому, якщо з моменту останнього контакту з хворими дітьми минуло більше часу, приводу для хвилювань немає.

Водночас, офіційні результати лабораторної експертизи з дитячого садка в ДУ «Волинський обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби» обіцяють оприлюднити пізніше. Затримку мотивують складним лабораторним процесом.

До слова, і в міському управлінні освіти, і в ДНЗ №19 ситуацію прокоментувати відмовились.